ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof.Dr. Aytaç Açıkalın Gürgentepe’de Öğretmenlere seminer verdi.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Aytaç Açıkalın, Gürgentepe ilçesinde görevli idareci ve öğretmenlere “Eğitimde Çok Şey Değişiyor Öğretmenim” konulu konferans verdi.
Prof.Dr. Aytaç Açıkalın Gürgentepe’de Öğretmenlere seminer verdi.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Aytaç Açıkalın, Gürgentepe ilçesinde görevli idareci ve öğretmenlere “Eğitimde Çok Şey Değişiyor Öğretmenim” konulu konferans verdi.

Gürgentepe Kaymakamlığının organize ettiği ilçedeki öğretmenlere yönelik “Eğitimde Çok Şey Değişiyor Öğretmenim” adlı konferans, 05.09.2014 Cuma günü Gürgentepe düğün salonunda gerçekleşecekti.

Konferansa Gürgentepe Belediye Başkanı Yener Yalçınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Kuru, Şube müdürleri, idareci ve öğretmenler katıldı.

Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN  Dinleyicileri, Yunus EMRE´nin;

                    "Ben Gelmedim Davi İçin,

                            Benim İşim Sevi İçin,

                            Gönüller Dost Bağı için,

                         Gönüller yapmaya geldim."

 Sözleri ile karşılayan Prof.Dr. Aytaç AÇIKALIN,

     Öğretmen ve yöneticilere  yönelik   yapmış olduğu konuşmalarında  “Bizim mühendise ihtiyacımız yok! Yıkılmayan bina yapan mühendise ihtiyacımız var. Bizim öğretmene ihtiyacımız yok! Bizim dürüst, ahlaklı ve çalışkan bireyler yetiştirecek öğretmenlere ihtiyacımız var. “ dedi. Açıkalın; gençliğin karşılaştığı sorunlardan, bu sorunlarla nasıl başa çıkmaları gerektiğinden, iyi bir geleceğe sahip olmak için iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünde eğitim görmeleri gerektiğinden, her şeyden önemlisinin de “Dürüst, ahlaklı, sorgulayan, insanlara değer veren bir birey” olmanın  öneminden bahsetti. Konuşmasında “Teşekkür Ediyorum, Özür dilerim, Lütfen” gibi 3 sihirli kelimenin hayatımızda sıklıkla kullanılması gerektiğini vurguladı.

 “Meslektaş Ortamında Eğitim Sohbeti” balığı altında düşüncelerini paylaştı. Yıllarını eğitimin birçok kademesinde geçiren Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN biz eğitimcilere eğitim ile ilgili yapılması gereken birçok noktaya örneklerle değinirken, içtenliği, dinamikliği ile dikkat çekerken, verdiği örneklerin tamamının ülkemizden olması, yaşanmış olması dikkate değerdi. Özellikle okullarda yapılan eğitimin mantığında; öğretmenin öğrenciyi doldurması esas alınıyor, hâlbuki asıl olanın “ öğretmenim beni doldur değil öğretmenim beni aç” olması gerekir diyen AÇIKALIN eğitimi yeniden tanımlıyor. “Eğitim; duygu, düşünce ve davranışlarda yeni ve farklı durumlar, kazanımlar elde etmek için uygun çevre ve ortamlar tasarlamak, gerçekleştirmek, değerlendirmektir.”      

 

Konferansın sonunda Gürgentepe Belediye Başkanı Sayın Yener Yalçınkaya Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’a çeşitli hediyeler verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali Osman Kuru’da hocamıza teşekkür ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

 

aytaçaytaçaytaçaytaçaytaçaytaç

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.