ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU Altınordu İlçesinde bulunan tüm resmi/özel okul müdürleri ile Merkez İlkokulu-Ortaokulu Toplantı Salonunda bir araya geldi.
Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi.

Sayın Valimiz irfan BALKANLIOĞLU, 2014-2015 Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Altınordu’da görev yapan tüm okul müdürleri ile bir araya geldi.

Merkez Ortaokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref ÇAKMAK, Altınordu Kaymakamı Şenol ESMER, İl Emniyet Müdür Vekili Orhan MEMİŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezayi AKARSU hazır bulundu.

Toplantıda öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, “İnsanlarımızı yeterince iyi eğitemiyoruz. Ayakları üzerinde duran, rahatlıkla kendini ifade eden, kendi yeteneğini ve gücünü memleketinin geleceği için önemli ve hayırlı işlerde kullanma becerisine sahip donanımlı insan yetiştiremiyoruz. Her şey biraz cesaret ve kendine güvenle alakalı bir olay” diyerek, eğitimin önemine dikkat çekti.

“Çocuklar Bize Emanet, Onlar Bizim Geleceğimiz”

“Eğitim öğretime aldığımız gençler bizlere emanet ve o çocuklar geleceğimiz. Onlara kendi evladımızdan daha fazla özen göstermek zorundayız”diyen Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, ”Okullardaki gençlerimiz kötü niyetli insanlar tarafından esrar ve bonzai gibi uyuşturucu maddeler satılarak, kötü alışkanlıklara sevk edilebilirler. Bonzai çok tehlikeli ve insan vücuduna çok zararlı. Öğrencileri satış yaptırarak alıştırıyorlar. Sigaraları tek tek satıyorlar içmeyen kişileri bile buna sevk ediyorlar” şeklinde konuştu.

“Okula Giriş ve Çıkışlar Güvenli Şekilde Sağlanacak”

Öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinin okul idaresi ve emniyetin el birliği ile güvenli şekilde sağlanacağının altını çizen Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, ”Çocuklara musallat olanlar varsa güvenlik güçlerimizce gereken yapılacak. Öğrencilerimize sahip çıkacağız” dedi.

“Okul İdarecilerinin Fonksiyonu Büyük”

Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, ”Okul idarecilerinin fonksiyonu son derece büyük. Çocuklar bize emanet. Çocuklarımız sadece ders görmüyor, bir çok şeyi bizden, arkadaşlarından öğreniyor ve görüyorlar. Kardeşliği, dostluğu öğreniyor, öğretmenlerini örnek alıyorlar. İlkokul öğrencileri için bu konu çok önemli. Bu saf temiz çocuklara yaşantımızla da örnek olmalıyız. Çocukları eğitimin yanı sıra ahlaksal olarak da iyi insanlar olarak yetiştirmeliyiz” diyerek, öğretmenlerin ve okul idaresinin payının büyük olduğuna dikkat çekti ve ”Başarı sizlerde bitiyor. Fiziki mekanlar önemli ama içinde iyi bir idareci, iyi bir koordine, iyi öğretmenler, velilerle öğrencilerin iletişimi, velilerle, öğretmenlerin ve idarecilerin iletişimi iyi olduğu sürece başarı kaçınılmazdır” diye konuştu.

merkez

ToplantıToplantı

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.