ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Endüstri Meslek Lisesi Arsa Devir Protokolü İmzalandı.

TOBB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Arsa Devir Protokolü Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ, Sayın Büyükşehir Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU,  Sayın Altınordu Belediye Başkanımız Engin TEKİNTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN ve Sayın OTSO Başkanımız Servet ŞAHİN´ in katılımıyla imzalandı.
TOBB Endüstri Meslek Lisesi Arsa Devir Protokolü İmzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığı’nca yapımına karar verilen ve Ordu Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile 24 Ocak 2013 tarihinde yapım protokolü imzalanan TOBB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapımı için kamulaştırılan arsanın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devir protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ, Sayın Büyükşehir Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU,  Sayın Altınordu Belediye Başkanımız Engin TEKİNTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN ve Sayın OTSO Başkanımız Servet ŞAHİN´ katıldı.

Vali İrfan BALKANLIOĞLU, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Eğitim bizim her şeyimiz. Genç nesillerimizi iyi eğitebilirsek, geleceğe güvenle bakarız. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerin tamamı zamanında eğitime ve insana yaptığı yatırımlar sayesinde bu durumdalar. Eğitim konusu sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğünün veya Milli Eğitim Bakanlığının işi olamaz ve olmamalıdır. Yani eğitimde bir yerlere gelmek ve başarı temin etmek, geleceğe güvenle bakacağımız iyi nesiller yetiştirmek istiyorsak herkesin topyekun seferber olacağı son derece önemli bir konuyu dile getiriyoruz demektir” dedi.

Vali BALKANLIOĞLU, ”Değiştirilen mevzuatla birlikte, belediyeler de eğitime destek olabileceği, okul yapabileceği, maddi ve manevi katkıda bulunabileceği bir konuma geldi. Artık belediyeler ibadethanede yapabilir, yapılan ibadethanelere destekte de bulunabilir. Aynı zamanda okul yapabilir. Okullara destekte bulunabilir. Okul arsalarını tanzim edebilir. Birçok açıdan Milli Eğitim Bakanlığı’nın eksik kaldığı, yarım kaldığı konularda tamamlayıcı desteklerde bulunabilir” diyerek, “Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız, TOBB tarafından yapımına karar verilip ancak arsa problemi nedeniyle sürüncemede kalan ve kangren olmuş bir soruna noktayı koydu. Buradaki temel sorun, yer sorunuydu. Son derece modern bir okulu yer sorunu nedeniyle çözemiyoruz. Şimdi burada 70 kadar insan tek tek razı edildi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırma yapılarak çözüme kavuşturuldu. Mesleki ve teknik eğitim verecek okulumuza kavuşacağız. Bu okulumuz Ordu’ya hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ ise konuşmasında, ”Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ordu’da yapmayı planladığı ancak arazi tahsisi sebebiyle bu aşamaya kadar gerçekleştiremediğimiz konuyu Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımızla yaptığımız görüşmeler sonucu Akçatepe Mahallesi’nde 21 dönüme yakın alanı kamulaştırma bedeli olan 2 milyon 157 bin TL’lik bedelle aldık. Buraya yılardır beklenen TOBB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapılacak” dedi.

Konuşmaların ardından Vali irfan BALKANLIOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ ve OTSO Başkanı Servet ŞAHİN ile imza protokolü gerçekleştirildi.


İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, yapılan protokol sonrasında başta Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver YILMAZ ve Sayın OTSO Başkanımız Servet ŞAHİN olmak üzere, söz konusu eğitim yatırımının İlimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.


TOBB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 32 derslikli ve 2 iş atölyeli olarak yapılacak. 

 

PROTOKOL İMZA TÖRENİPROTOKOL İMZA TÖRENİPROTOKOL İMZA TÖRENİPROTOKOL İMZA TÖRENİ

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.