ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Ordu İl Finali Yapıldı

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Ordu İl Finali Yapıldı

Müdürlüğümüz ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği kapsamında düzenlenen "Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali" Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu´nda gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın, Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa ilinde düzenlenecek olan “Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası”na ilimizden katılacak öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu´nda düzenlenen yarışmada belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu´nda düzenlenen yarışma programına; Vali Yardımcımız Adem ÖZTÜRK, Altınordu Kaymakamı Niyazi ERTEN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa GENÇ, Gölköy İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Nihat ÖZTÜRK, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerimizden Yüksel ÇETİN ve Ahmet TUNCAY ile öğretmen ve öğrenciler katlıdı.

27-28 Nisan 2019 tarihlerinde Bursa ilinde düzenlenecek olan “Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası”na her ilden ve her oyun kategorisinden birer öğrenci katılacak olup; 2 ayrı yaş kategorisinde ve her yaş kategorisinde 4 farklı oyun olmak üzere, toplam 8 oyun dalında birer öğrencinin yarışacaktır.

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası İl Finali” ne ilimiz genelinde ilkokul ve ortaokullarımızda öğrenim gören 198 öğrenci katılmıştır. 8 farklı oyun dalında yarışmaya giren öğrencilerden 1., 2., 3. ve 4. olan öğrencilerimiz Müdürlüğümüz, Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Vakfı ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Yarışmalar sonucunda ilimizi Türkiye finalinde temsil edecek olan öğrenciler belirlenmiş olup;

Buna göre; 

İLKOKUL DALINDA

 

EQUİLBRİO OYUNUNDA

BETÜL AKSOY

PENTAGO OYUNUNDA

GÜRKAN KOÇ

MANGALA OYUNUNDA

DERYA ERİSOYLU

Q-BİTZ OYUNUNDA

KAYRA DEMİR

 

ORTAOKUL DALINDA

 

 

KULAMİ OYUNUNDA

İREM BAYRAK

 

REVERSİ OYUNUNDA

MEHMET EMİN YILMAZ

 

MANGALA OYUNUNDA

HAZAL YAREN TERCANLI

 

PENTAGO OYUNUNDA

MURAT BASMACI

 

 

 

 

 

 ilimizi temsil edeceklerdir. 

Öğrencilerimize başarılar diliyor, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve onlara danışmanlık yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.