ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Balkanlıoğlu, Kız Pansiyonu’nda Kalan Öğrencilerin Akşam Yemeğine Misafir Oldu.

Vali Balkanlıoğlu, Kız Pansiyonu’nda Kalan Öğrencilerin Akşam Yemeğine Misafir Oldu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu’nda kalan öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Sosyal ağlardan birisi olan twetter’den Vali Balkanlıoğlu’nu takip eden öğrenciler, bir akşam yemeğinde Ordu Valisi ile bir arada olmak istediklerini bildirince, öğrencileri kırmayan Vali Balkanlıoğlu, eşi esma Balkanlıoğlu ile birlikte Bucak mahallesinde bulunan Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Pansiyonunda kız öğrencilerin akşam yemeğine misafir olan Vali Balkanlıoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, sorunlarını dinledi, yönelttikleri soruları yanıtladı.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum” diyerek kendisinin de yatılı okuduğunu, zor şartlar altında eğitimini tamamladığını söyleyerek, öğrencilere çok çalışmaları ve gayret göstermelerini istedi.

Günümüzde üniversiteye hazırlık için çeşitli kurslar açıldığını, çok sayıda dergi ve kitapların bulunduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, ”Meslek Lisesinde okuduğunuz için, hem mesleğinizin bilgileri ve donanımına sahip, hem de başka bir branşta üniversite mezunu olursunuz. Moralinizi hiçbir zaman bozmayın. Biz meslek lisesindeyiz diye ümidinizi kaybetmeyin, gayret içersinde olun. Sizlerden de mühendis, mimar, kaymakam, hakim, savcı ve diğer mesleklerden çıkacaktır. Azla yetinmeyin, hedefinizi büyük tutun, ümidinizi kaybetmeden olabildiğince gayret edin. İçinde bulunduğunuz ortamı çok iyi değerlendirin. Uzak hatıralar unutulmuyor. Buradaki günlerinizi, anılarınız hayat boyu size lazım olacak. Zaman çok çabuk geçiyor. Size bir fırsat tanınmış. Sıcacık kalacak yer, mis gibi yemekler ve sizinle ilgilenen öğretmenleriniz var. Her türlü imkana sahipsiniz. Bizim zamanımızda bunlar pek yoktu. Ama, ona rağmen biz hep okuduk” diyerek anılarını öğrencilerle paylaştı. 

“Her şeyin hazır önünüze gelmesi, her türlü sorunla büyüklerin ilgilenmesi ve üzerinize titrenilmesi size her zaman başarıyı getirmiyor. Mücadele ile kendinizin bir şeyler yapıyor olması sizi çok daha iyi noktalara taşıyabilir. Moralinizi bozmayın ve çok çalışın” diyerek sözlerini tamamladı. 

Yemekte İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezayi Akarsu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selviye BULUCU, Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hülya Arlağ, Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Pansiyonu Müdür Yardımcısı Yasemin Çiçek Yurdabakan da hazır bulundu.

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.