ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Valimiz Sayın Seddar Yavuz,  ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ projesi kapsamında, okulların, öğretmen ve öğrencilerin sorunlarını, sıkıntıları ve ihtiyaçlarının yerinde tespit etmek, öğretmenlerden beklentilerini dile getirmek amacıyla okullara yaptığı ziyaretlerini sürdürüyor.
Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Beraberinde Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ile birlikte ilk olarak Ordu Lisesi’ne geçen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, burada okul yöneticileri tarafından karşılandı. 

Okul bünyesinde müzeye dönüştürülen alanda incelemede bulunan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, daha sonra bir sınıfa girerek, öğrencilerle söyleşide bulundu.   

Öğrencilere, “bir sıkıntınız, bir isteğiniz var mı? Okul ve yurt hizmetlerinden memnun musunuz?” diye soran Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilere bazı tavsiye ve nasihatlerde de bulundu. 

Öğrencilere, “kendinizi hayata iyi hazırlamalısınız” diyen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Bu yıllarınızı en güzel şekilde değerlendirmelisiniz. Derslerinizi, hayatta en çok sevdiğiniz işi yapar gibi yapın. Bir şeyi çok isterseniz, mutlaka başarılı olursunuz. Sizler, almış olduğunuz eğitim-öğretimle, hem kendinize, hem de insanlığa faydalı olmalısınız. Felsefeniz, hem ülkemiz, hem de dünya için faydalı birey olmalıdır. Sevdanız, Türkiye olsun. Türkiye’nin gelişmesine nasıl bir katkım olur diye dertlenenin. Dünyaya ve olaylara karşı bakış açınızı değiştiriniz. Neden? Niçin? gibi soruları kendinize sormalısınız” dedi. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, sınıfta bir öğrencinin, öğretmenlerin kendilerine daha çok sevgi ve şefkatle yaklaşması gerektiğini ifade etmesi üzerine “Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi bir anne-baba şefkati ile sevmelidirler. Öğretmen-öğrenci ilişkilerinde sevgi ve saygı ilişkisi mutlaka kurulmalı. Türkiye’de sevgi ve şefkat açığı var. Bu da öğretmen-öğrenci ilişkilerine yansıyor. Sevgi ve saygı içinde eğitim seviyemizi yükseltmemiz gerekir” diye konuştu.   

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, sınıflarda öğrencilerle buluşmasının ardından okulun öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı yaptı. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Ordu Lisesi’ni ziyaret ve incelemelerinden sonra Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçti. Burada da okul yöneticileri tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz, okulun derslik ve iş atölyelerini gezerek, yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.   

Derslik ve iş atölyelerinde öğrencilerle söyleşide bulunan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, öğrencilerden kendilerini geliştirmelerini istedi. Öğrencilere, “güzel sanatlarla, sporla, kültürel faaliyetlerle meşgul olmalısınız” diyen Vali Yavuz, “Boş zamanlarınızı iyi değerlendirin. Hobiniz olsun” diyerek, bazı tavsiyelerinde bulundu. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, derslik ve iş atölyelerinde öğrencilerle yaptığı söyleşinin ardından okulun öğretmenler odasında, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştirdi. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretinin ardından, Karacaömer Mahallesi TOKİ Konutları alanında bulunan Mehmet Akif İnan İlkokulu-Ortaokulu’na giderek, ziyaret ve incelemede bulundu. 

Burada da okul yöneticileri tarafından karşılanan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, okulun ilkokul bölümündeki bir sınıfına girerek, öğrencilerle söyleşide bulundu. Öğrencilerin imza isteğini kırmayan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, sınıftaki öğrencilerin defterlerine imzasını attı. 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, diğer okullarda olduğu gibi burada da okulun toplantı salonunda, okul yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı gerçekleştirdi. 

Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, okul ziyaretlerinde okulların eğitim öğretim durumu, projeler ve yapılan çalışmalar hakkında Valimiz Sayın Seddar Yavuz´a bilgilendirmelerde bulundu.

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, toplantılarda ayrıca, ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelerin çocuklarının tespit edilmesi, parçalanmış aile çocukları ile daha yakından ilgilenmeleri, psikolojik destek ihtiyacı olan çocukların tespit edilmesi, okuldaki rehberlik hizmetlerinin daha aktif olması, okul ve öğrenci güvenliği konusunda görevlendirilen koordinatörlerle işbirliği içinde olmaları, konularında öğretmenlere uyarılarda bulundu.

 

15-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-2017

Saray Mah.Ulukonak Cad. No5 52200 ORDU - 0452 - 2231629-30-31 - 2231255

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.