ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi

Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü kapsamında Valiliğimizce düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı, Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunma Töreni ile başladı.

Atatürk Anıtı'nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, protokol mensupları, daire müdürleri, öğretmen, öğrencilerimiz ve halkın katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saat 09.05'te iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın seslendirilmesi ile birlikte bayraklar göndere çekilerek yarıya indirildi. 

Atatürk Anıtı'ndaki törenin ardından Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yılı dolayısıyla düzenlenen anma programında konuşma yapan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmenimiz Mehmet Çöl; "Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak, fikirlerini kendimize bir yol haritası olarak kabul etmek ve bu doğrultuda çalışmak, ona karşı duyduğumuz saygının ve sevginin en büyük göstergesi olacaktır. Atamızın en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her zaman ve her türlü durumda sahip çıkacağımıza söz veriyoruz, Atamızı bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz.'' dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından ödül törenine geçildi. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı dolayısıyla ilkokul öğrencilerimiz arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Fatsa Dumlupınar İlkokulundan Ravza Tanrıseven, Ünye Anafarta İlkokulundan Beste Erfalay ve Perşembe Cumhuriyet İlkokulundan Ceylin Şener'e ödüllerini Valimiz Sayın Tuncay Sonel; ortaokul öğrencilerimiz arasında düzenlenen şiir yarışmasında derece giren Kumru Erikçeli Ortaokulundan Hira Nur Önal, Altınordu Başöğretmen Ortaokulundan Efe Baran Topaloğlu ve İkizce Sebahattin Tiryaki Ortaokulundan Sudenur Temiz'e ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler; lise öğrencilerimiz arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren Çaybaşı Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesinden Hiranur Yeşilyurt, Altınordu B.B. Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Kerem Aksu ve Ünye Fen Lisesinden Hayrunisa Sobi'ye ödülleri Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak tarafından verildi.

Program,  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin hazırladığı, içerisinde çeşitli müzik, şiir, koro ve anlatı bölümü barındıran "Atatürk Oratoryosu" adlı gösteri, izleyenler tarafından büyük beğeni ve takdir topladı. Gösteri protokolün tebrikleri ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Aziz hatırasına ve bıraktığı emanete derin saygıyla bugün milletçe bir kez daha ülkemizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 84. yılında rahmet ve şükranla anıyoruz. 

 

10-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-202210-11-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.