ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

12. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Türkiye Yeşilay Cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması", her yıl gerçekleştirilmektedir. Bu yıl 12. kez düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"nın Ordu il birincileri belli oldu. Genç nesilleri bağımlılıktan korumak ve toplumda bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla 19 ilçemizin de katılımıyla düzenlenen yarışmaya öğrencilerimiz; afiş, resim ve karikatür ile görsel kategoride ve kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anıların dahil olduğu edebi kategoride toplam 531 eser gönderdi.

12. kez düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" İl Ödül Töreni; Valimiz Sayın Muammer Erol, Altınordu Kaymakamı Sayın Erkan Karahan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, Yeşilay Ordu Yönetim Kurulu Üyeleri, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımlarıyla Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törende konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Türkiye Yeşilay Cemiyeti, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar, teknoloji bağımlılığı gibi bağımlılıklar ile mücadele eden ve zararlı alışkanlıklardan toplumun korunması için çalışan sivil toplum kuruluşudur. Yeşilay, ülkemizin dört bir yanında verdiği hizmetlerle, her yaştan pek çok vatandaşımızın hayatın renklerini yeniden kazanmalarına katkıda bulunmaktadır. Ailelere, yetişkinlere, çocuk ve gençlere yönelik farklı programlarla yürütülen çalışmalar, Yeşilay'ın bir asrı aşan misyonuna ne derece sıkı sıkıya bağlı olduğuna da işaret etmektedir. Bizler, çocuklarımızı iyi ve sağlıklı yaşamın birer elçisi olarak görebilmek için Yeşilay ailesi olarak, bir asrı aşkın süredir bağımlılıklara karşı verdiğimiz mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Geleceğimizi şekillendirecek nesillerimizin hayata iyi hazırlanması için bilimin ışığında, çalışmalar gerçekleştiriyoruz." dedi.

Öğrencilerimizin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması düzenlediğimizi belirten Müdürümüz, "Edebi ve görsel kategori olarak 2 ana dalda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz arasında düzenlenen yarışmaya 19 ilçemizden toplam 531 eser ile katılım sağladık. Bugün burada yarışma neticesinde dereceye girerek eserleriyle Türkiye Finalleri'nde ilimizi temsil edecek öğrencilerimize ödüllerini takdim etmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, Türkiye Finalleri'nde kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin her tür zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla herkesi Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Bağımlılık sorunlarının çözümü yolunda gayret gösteren Yeşilay'ımızın tüm yönetimine, uzman kadrolarına ve gönüllülerine teşekkür ediyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüzün konuşmalarının ardından Yeşilay'la ilgili sunum gerçekleştirilerek 6. sınıf öğrencilerimizden Yusuf Eymen Keleş, "Ne Gerek Var?" şiirini okudu. Sonrasında ödül törenine geçilerek öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. İlkokullarda edebî eserde birinci olan Fatsa Atatürk İlkokulu öğrencimiz Deniz Karabacak ve görsel kategoride birinci olan Fatsa Bilim Sanat Merkezi öğrencimiz Ravza Tanrıseven'e ödülünü Valimiz Sayın Muammer Erol; ortaokullarda edebî eserde birinci olan Kumru Şehit Neşe Eryetim İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz Çiğdem Dizen ve görsel kategoride birinci olan Işıktepe Şehit Ayhan Akkuş Ortaokulu öğrencimiz Elanur Şahin'e ödülünü Altınordu Kaymakamı Sayın Erkan Karahan; liselerde edebî eserde birinci olan Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencimiz Elif Turda ve görsel kategoride birinci Altınordu Penbe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencimiz Habibe Taştemel'e ödülünü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu verdi. Ödül töreninin ardından "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" İl Ödül Töreni sona erdi.

04-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-202404-04-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.