ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl Dönümünde, Şehitlerimiz Dualarla Yâd Edildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl Dönümünde, Şehitlerimiz Dualarla Yâd Edildi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü, Valiliğimiz tarafından hazırlanan program çerçevesinde törenlerle gerçekleştirildi.

 

Eskipazar mevkiinde bulunan Ordu Şehitliği'nde çelenk sunma töreni ve anma programı yapıldı. Ordu Şehitliği'ndeki Anıta, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, protokol mensupları ve şehit aileleri tarafından çelenk koyuldu. 

 

Ordu Şehitliği'ndeki tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı atışı ile devam etti. Şehitlik özel defterini imzaladıktan sonra günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Çanakkale Zaferimizin 108. yılında sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi, tüm kahraman gazilerimizi, Çanakkale Zaferi'mizin 108. yılında sizlerin huzurunda bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz. Mekanları cennet olsun." dedi. 

 

Konuşmaların ardından, şehitlerin ruhlarına ithafen Hz. Ömer Camii İmam Hatibi Abdulkerim Şahin tarafından Kur'an-ı Kerim okundu ve Altınordu İlçe Müftüsü Abdullah Söylemez tarafından dua edildi. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl Dönümü Anma Programı kapsamında, Altınordu Atik İbrahim Paşa Orta Camii'nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Valimiz Sayın Tuncay Sonel, protokol mensupları, daire müdürleri, şehit aileleri ve gazilerin katıldığı Mevlid-i Şerif programında, şehitlerimizin ruhuna ithafen Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

18-03-202318-03-202318-03-202318-03-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.