ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlimizde Düzenlenen Törenlerle Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ilimizde düzenlenen törenlerle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlimizde Düzenlenen Törenlerle Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Makam Devri Yapıldı

Müdürlüğümüzde Makam Devri Yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu Müdürü Mecit Gündüz, Türkçe Öğretmeni Züleyha Gümüşkaya ve Fen Bilgisi Öğretmeni Ahmet Bakan ile 6. sınıf öğrencilerimizden Zehra Begüm Güney, 5. sınıf öğrencilerimizden Ali İbrahim Şimşek ve Elif Yaren Tepeli; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu'nu ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Müdürümüz, İl Millî Eğitim Müdürlüğü makam koltuğunu, Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerimizden Zehra Begüm Güney'e devretti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü koltuğuna oturan Zehra Begüm Güney, "Sizlerin huzurunda bu güzel vatanı ve bu güzel bayram gününü bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Ülkemin ve dünyadaki tüm çocukların barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü içinde sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini diliyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı kutluyorum." şeklinde konuştu. Öğrencimiz Zehra Begüm Güney, ayrıca İl Millî Eğitim Müdürü olarak okullarda yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okullarda spor salonlarının artırılmasını isteyerek çocukların kitap okuması için de sosyal etkinliklerin zenginleştirilmesini, kitap okumanın daha eğlenceli bir hale getirilmesini talep etti.

Ordu Valiliğinde Makam Devri Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, beraberinde Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu Müdürü Zeki Özkan, Sınıf Öğretmenimiz Orhan Şen ve Ayfer Dügeroğlu ile 4. sınıf öğrencilerimizden İpek Nina Özdemir, Demiralp Şahin ve 2. sınıf öğrencilerimizden Yağız Alp Tanrıvermiş ve Elif Tunçer ile birlikte Valimiz Sayın Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Ziyarette, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Valimiz Sayın Muammer Erol, makam koltuğunu İpek Nina Özdemir'e teslim etti. 

 

Vali koltuğuna oturan İpek Nina Özdemir, koltuğu kendisine devreden Valimiz Sayın Muammer Erol'a teşekkür ederek, "Bugün, 23 Nisan 2024 Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yılı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü biz çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Bu durumdan sevinçli ve gururluyuz. Dünyada çocuk bayramı olan ülke, yalnız bizim ülkemizdir. 23 Nisan'ı bizlere bayram olarak armağan ettiği için Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve sevgiyle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacağımıza ve onu koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

 

Temsili Vali İpek Nina Özdemir, okullarda yağmurlu havalarda spor ve diğer etkinliklerin yapılamamasından dolayı ihtiyaç duyulan okullara kapalı spor salonları yapılması, Ordu'nun yeşil alanlarının artırılması, yetersiz olan halk plajları sayısının artırılması, sokak hayvanları için hayvan barınakları yapılması, mahallelerde oyun alanları oluşturması, sıfır atık projesinin öne çıkarılması, yenilenebilir enerji kaynaklarından daha çok faydalanılması konularında çalışma yapılması için yetkililere talimat verdi. 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığında Makam Devri Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fahri Zaimoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Zeki Fidan, Sınıf Öğretmeni Nazlı Emeksiz ve Matematik Öğretmeni Zeynep Kübra Bektaş ile 3. sınıf öğrencilerimizden Nehir Çağla Bektaş, 4. sınıf öğrencilerimizden Ela Sare Vayni ve 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimizden Mustafa Samet Şimşek ile birlikte, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Celal Tezcan'ı ziyaret etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Celal Tezcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Nehir Çağla Bektaş'a teslim etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı koltuğuna oturan Nehir Çağla Bektaş, herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İlimizde Düzenlenen Törenlerle Kutlandı

 

İlk Tören Atatürk Anıtı'nda Yapıldı 

 

Valiliğimiz tarafından hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı çerçevesinde ilk tören, Şarkiye Mahallesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'nda yapıldı. Burada yapılan törende, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk koyuldu. Daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Millî mücadele şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla son buldu. 

 

Kutlama Programı Tayfun Gürsoy Parkı'nda Yapıldı 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni, Ordu Lisesi karşısındaki Tayfun Gürsoy Parkı'nda gerçekleştirildi. Burada düzenlenen kutlama programına, Valimiz Sayın Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Celal Tezcan, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan Uçak, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Orhan Baş, Vali Yardımcıları Sayın Hacı Mehmet Kara, Sayın Turgay Ergin, Sayın Burak Keser, Altınordu Kaymakamı Sayın Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.      

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu Sınıf Öğretmenimiz Ali Kemal İnce yaptı. "Kahraman bir millerin çocukları olarak sizler, ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, mutlu, daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır" diyerek, konuşmasına başlayan Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ali Kemal İnce, "Ne mutlu sizlere ki, milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız. Ne mutlu sizlere ki, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dünya çocukları ile birlikte kutlayan bir ülkenin çocuklarısınız. Yeryüzünde barışın, huzurun ve istikrarın kaynağı olmaya sizlerle devam edeceğiz. Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan şanlı gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan bütün çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

 

Programda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ilkokul öğrencilerimiz arasında düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" konulu resim, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Valimiz Sayın Muammer Erol ve diğer protokol mensupları tarafından verildi.

 

Ödül töreni sonrası, Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu öğrencilerimiz tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Ardından, Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu 4/A sınıfı öğrencimiz Enis Ahmet Kılıç "Egemenlik Bayramı", Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu 5/H Sınıfı öğrencimiz Galip Eren Özdemir "23 Nisan", Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu 4/H Sınıfı öğrencimiz Elif Serra Yüksekkaya "Dünya Çocuk Bayramı" adlı şiirleri okudu ve davul ritim gösterisi sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümü kutlama programı, Durugöl Şehit Burçin Damcı Ortaokulu öğrencilerimizin jimnastik, judo ve tekvando gösterileri ile son buldu.

23-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-202423-04-2024

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.