ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Okul Spor Kulübüne Spor Malzemesi Desteği

5 Okul Spor Kulübüne Spor Malzemesi Desteği

Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan, okullarda sporun yaygınlaştırılması, okullara ait spor salonlarının ortak kullanılması, okullarda atıl durumda bulunan yerlerin spor alanlarına dönüştürülmesi protokolü çerçevesinde, ilimizde bulunan 5 okul spor kulübüne malzeme desteği sağlandı.

Okul spor kulüplerinin faaliyetlerinde kullanmaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca gönderilen spor malzemeleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Proje İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen programda, 5 okul spor kulübüne teslim edildi.

Spor malzemelerinin dağıtım programına, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, spor malzemesi dağıtımı yapılan okulların müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Düzenlenen programda "Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün bir göstergesi olarak, ama daha çok da bakanlıklar arası işbirliği ve çocuklarımızın spora teşviki konusundaki çalışmaların arttırılması kapsamında bugün burada il genelinde okul spor kulüplerinin desteklenmesi ve çocuklarımızın hayata daha iyi, daha başarılı hazırlanması için malzeme dağıtım töreni kapsamında bulunuyoruz" diyerek, konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, "Biz eğitimciyiz, eğitimin temel felsefesi çocukları bir üst öğrenime ve hayata hazırlamaktır. Hayata hazırlarken sadece akademik başarıyı önemsemiyoruz. Biz aynı zamanda çocuklarımızın akademik anlamda kendilerini yetiştirmelerini ve beraberinde de sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerde yapabileceklerinin en iyisini yapmalarını istiyoruz. Beklentimiz, bütün imkanlarımızı da bu yönde çocuklarımıza sunmak istiyoruz. Spor bireyin vücut açısından, ruh açısından sağlıklı olmasına katkı sunar. Hem hayat başarısını, hem yetenek ve becerilerini geliştirmesini sağlayan, hem de ailelerimizin yanlış düşüncesine rağmen akademik anlamda başarıyı da destekleyen bir özelliktir" dedi.

Konuşmaların ardından, 150 bin TL tutarındaki spor malzemeleri, 5 okul spor kulübü yöneticilerine teslim edildi.

10-10-201910-10-201910-10-201910-10-201910-10-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.