ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” nin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

“Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” nin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüz ile Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi”nin açılış programı Ünye’de yapıldı.

Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçelerindeki ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri kitap okumaya özendirmek, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, millî ve manevi değerlerimizin aşılanmasını sağlamak, farklı dünyaları keşfetmeleri için ufuklarını açmak gibi amaçlar kapsamında Müdürlüğümüz ve Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” nin açılış programı Ünye Çakırbey Konferans ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış programına, Vali Yardımcımız Sayın Turgut SUBAŞI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ünye El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Adem ATİK, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Yardımcımız Sayın Turgut SUBAŞI konuşmasında; “Yapılan araştırmalar Türkiye’de kitap okumaya ayrılan zamanın çok az olduğunu göstermektedir. Kitap okumak, insanlarımızın ihtiyaç listelerinin alt sıralarındadır. İnşallah bu tip projelerle gençlerimiz için kitap okumak önemli bir değer haline gelecektir.” dedi.

Konuşmasında, okumanın ve okuduğunu anlamanın önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ; biz El Ele Derneğiyle sadece okuma değil, okuduğunu anlama konusunda da çalışmalar yaptık ve bu projeyi oluşturduk diyerek, şunları söyledi; “Okuma kültürü sadece eğitim kültür ortamlarında ve okullarımızda gerçekleşen bir faaliyet değildir. Okumanın yeri, zamanı ve yaşı yoktur. Biz okuma kültürü üzerine bir takım faaliyetler gerçekleştiren tüm sivil toplum örgütlerine kapımızı sonuna kadar açtık. Okuma alanında birçok faaliyet yaptık ancak eksik bıraktığımız şey okuduğunu anlama kültürüydü. Biz El Ele Derneğiyle sadece okuma değil, okuduğunu anlama konusunda da çalışmalar yaptık ve bu projeyi oluşturduk. Derneğimiz gençlerin ihtiyacı olan her boyuta el atmaya çalışıyor. Zihin ihtiyacını kitapla, paylaşma ihtiyacını dernekteki okuma salonlarıyla, gıda ihtiyacını ise aş evindeki kültürle karşılıyorlar. Kitaplık dekor değil varlığıyla insanın hayatına yön veren bir değerdir” dedi.

El Ele Kültür, Sosyal Araştırma ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Adem ATİK de yaptığı konuşmada ; “Gençler El Ele Okuyor Gelecek Güzelleşiyor Projesi” ile derneğimiz tarafından Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçelerindeki ortaokul ve lise düzeyindeki 5501 öğrenciye, bulundukları eğitim kademesine uygun bir kitap hediye edilerek bu kitapları okumaları, özetlemeleri ve kitap özetleri ile ödüllü kitap okuma etkinliği ve yarışmasına katılmaları hedeflenmektedir. Ocak ayında sonuçlanacak yarışmada ise 200 öğrenciye çeşitli ödüller verilecektir.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okullara dağıtılacak kitaplar, Vali Yardımcımız Sayın Turgut SUBAŞI,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ve Dernek Başkanı Adem ATİK tarafından Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Altınordu ilçe Milli Eğitim Müdürlerine teslim edildi. 

28-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-2018

  

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.