ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" Projesi Eğitimleri BaşlıyorMüdürlüğümüz "Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" projesi ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)'ndan teknik destek projesi kategorisinde hibe almaya hak kazandı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ordu Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Harun GÖÇER, proje kapsamında Müdürlüğümüz Şube Müdürü Musa GÖZÜDİK ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nu ziyaret etti.

Ziyarette "Alfa Kuşağının Öğretmeni Olmak, 21. Yüzyıl Öğretmen Yeterlilikleri" projesi konusunda sohbette bulunuldu. Proje konusunda yapılan değerlendirmenin ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ordu Yatırım Destek Ofisi İl Koordinatörü Harun GÖÇER arasında proje sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan proje sözleşmesi ile Ordu ilinde görev yapan 60 Bilişim Teknolojileri öğretmenine 20'şerli gruplar halinde Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde ikişer gün Sanal Gerçeklik, İnovasyon, 3D Tasarım, Drone Eğitimi verilecektir. Bu eğitimler ile TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarına, TEKNOFEST, TÜBİTAK ve İHA gibi yarışmalara sunulan projelerin istenilen nitelikte olması, öğretmenlerin 21. yüzyıl yetkinlikleri konusunda farkındalığının artması amaçlanmaktadır.

30-07-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.