ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altınordu İlçemize Altaş Şirketler Grubu Tarafından 8 Derslikli Anaokulu Yaptırılacak

Altınordu İlçemize Altaş Şirketler Grubu Tarafından 8 Derslikli Anaokulu Yaptırılacak

Altınordu ilçemizin Karacaömer Mahallesinde yaptırılacak 8 derslikli Anaokulunun yapım protokolü imza töreni, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, anaokulunun yapımını üstlenen hayırsever iş insanları Selman Altaş ve Uğur Altaş'ın katılımıyla Valilik Makamında gerçekleştirildi. 

Ordu'ya 8 derslikli bir Anaokulu kazandıracak olan Altaş Ailesine teşekkür eden Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Ordu Ailesi olarak, bugün onurlu ve mutlu bir günü daha yaşıyoruz. 2021 yılının ilk haftasında hayırlı bir iş için buradayız. Altaş ailesi, Ordumuzun hakikaten değerlerinden birisi. Bir çok şirketlerinde, işletmelerinde yüzlerce insanımıza iş ve aş veren, ihracat yapan çok değerli bir aile. Hem Ordumuza hem ülkemize çok büyük katkıları olan bir aile. Bugün, daha önceki yıllarda olduğu gibi eğitimde de yine bir anaokulu yaparak, Ordumuza katkıda bulunacaklar. Bu vesileyle hem Uğur Bey kardeşime, hem Salman Bey kardeşime Altaş ailesi adına teşekkürler ediyorum. Allah razı olsun. Kendilerine hayırlı bol kazançlar diliyorum. Anaokulumuz 8 derslikli ve ismi de Derya Yeşim Altaş Anaokulu olacak. Yapılacak anaokulunda bu vatana, millete, bayrağına hayırlı evlat olarak yetişecekler. Ben tekrar katkılarından dolayı Allah razı olsun diyorum. Yolları, bahtları açık olsun, sağ olsunlar, var olsunlar." dedi.

Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, "Geçmişten bugüne eğitime yatırım yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Ordu'nun hayırseverliğini örnek olarak anlatmaya devam edeceğiz.İlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.


Hayırsever Altaş Ailesi adına duygularını dile getiren iş insanı Uğur Altaş, "Sayın Valim sizden de Allah razı olsun. Teşvik ettiniz, öncülük ettiniz. Aklımızda böyle bir proje yoktu sizin sayenizde oldu. İnşallah devamı da olur. Her yıl olmasa bile iki yılda bir, yıl aşırı bir okul ya da cami yapmak ya da hayır kurumu yapmak inşallah nasip olur bizlere." şeklinde konuştu.

Altınordu ilçemizde, gıda, inşaat, hazır beton, tarım, otomotiv, eğitim, medya sektörlerinde faaliyet gösteren Altaş Şirketler Grubu (Altaş Ailesi) tarafından 8 derslikli Anaokulu yaptırılacak.  Yapılan konuşmaların ardından hayırsever Altaş Ailesi tarafından Karacaömer Mahallesinde, 4,5 dönümlük arazi üzerine 8 derslikli olarak yaptırılacak Derya Yeşim Altaş Anaokulu'nun yapımprotokolü imzalandı.

 

 

05-01-202105-01-202105-01-202105-01-202105-01-202105-01-2021

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.