ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yeni Kampüsünde İncelemelerde Bulunuldu

Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yeni Kampüsünde İncelemelerde Bulunuldu

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yapımı tamamlanan ve teslim alma aşamasında bulunan Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kampüsünde incelemelerde bulundu.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılan 32 derslikli okul binası, Bakanlığımızca yaptırılan 32 derslikli okul binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, spor salonu ve atölye binalarından oluşan okul kampüsünü gezen Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Altınordu ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Acu ile Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Tamer Tomakinoğlu bilgi verdi.

İnceleme sonrası bir değerlendirme yapan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Bugün, Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak düşündüğümüz bir kampüs alanını incelemeye geldik. Burada, hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin yapmış olduğu okulu, hem de devlet yatırım programında burada yapmış olduğumuz okulu ve tesisleri hep beraber görmüş olduk. İlimize güzel bir okul kazandıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teşekkür ediyoruz. 2018- 2019 eğitim öğretim yılında okulumuzu hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında, Ordu da her geçen gün eğitim alanında önemli değişiklikler meydana geldiğinin altını çizen Valimiz Sayın Seddar Yavuz, ”Özellikle şehir içerisinde sıkışmış, binaları eskimiş olan okulumuzu yenileyerek, güzel bir alana taşımış olacağız. Bugün, İl Milli Eğitim, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve diğer paydaşlarımızla beraber aynı zamanda mesleki ve teknik eğitimi, akademik eğitimi bir kez daha tartışma, görüşme, konuşma fırsatı da bulmuş olduk ve yerinde bu değerlendirmeleri yaptık. Öğrenci sayıları ile önümüzdeki süreçte akademik ve mesleki eğitimdeki oranların ne olması gerektiği, önümüzdeki on yıl içerisinde bunların planlamalarının nasıl yapılabileceği konusunda arkadaşların görüş ve düşüncelerini dinleme fırsatı bulduk. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu tür toplantıların genelde İl Milli Eğitim, Valilik gibi kapalı alanlarda yapıldığını ancak, bizatihi yerinde olmasının faydalı olduğuna vurgu yapan Valimiz Seddar Yavuz, ”İlimize Cumhuriyet tarihi boyunca toplam 3.000 derslik yapılırken, son 15 yılda 3.000 ilave derslik daha yapılmış durumda. Türkiye’de eğitim alanında devrim yapan, böylesine bir değişim ve dönüşümü gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Bakanlarımıza ve Milli Eğitim teşkilatımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu eğitim kurumunun Ordumuza, gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

29-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.