Aybastı İlçesindeki Yapım ve Onarım Çalışmalarımız
Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında okullardaki fiziki imkânların iyileştirilmesi ve amaçlara uygun altyapı desteğinin oluşturulması amacıyla birtakım çalışmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda okullarda yapılan bakım-onarım çalışmaları, yapımı devam eden okul inşaatlarının durumu ve olası bir depreme karşı hazırlıklı olmak amacıyla okullarda yapılan çalışmalar ilimizde de sürdürülmektedir.![Aybastı İlçesindeki Yapım ve Onarım Çalışmalarımız](/meb_iys_dosyalar/2020_10/14203423_YnYaat_Emlak_Web_Haber_ManYet_Resmi.jpg)
İlimiz Aybastı ilçesinde 2020 yılında yapılan yapım, bakım ve onarım işleri;
İl yatırım programında yer alan Aybastı Anadolu Lisesinin (16 Derslikli) ihalesi yapılarak, yapımına başlanmıştır.
Bakanlığımız tarafından yaptırılan deprem tahkiki sonucu yıkım kararı verilen Armutlu İlkokulu/Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ek derslikleri yapım programına alınmıştır.
Aybastı ilçemizdeki Çakırlı İlkokulu, Merkez İlkokulu, Aybastı Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHO), Zaferimilli İlkokulu/Ortaokulu, Hacıosmanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul binalarında güçlendirme projeleri gerçekleştirilecek olup; ihale işlemleri devam etmektedir.
Deprem Güçlendirmesi Yapılacak Olan Okullar
- Çakırlı İlkokulu
- Merkez İlkokulu
- Aybastı Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHO)
- Zaferimilli İlkokulu/Ortaokulu
- Hacıosmanlı Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi
- Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Tadilat ve Onarımı Yapılan Okullar
- Mehmet Akif Ersoy Anaokulu
- Havluiçi İlk / Ortaokulu
- Fatih Mahallesi Anasınıfı
- Aybastı Fen Lisesi
- Çakırlı İlk / Ortaokulu
- Ortaköy İlk / Ortaokulu
- Sefalık Şehit Sadık Kütük Ortaokulu
- Aybastı Anadolu Lisesi
- Aybastı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi