ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aybüke Öğretmen Anısına Gösterime Giren "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" Filmini İzledik

Aybüke Öğretmen Anısına Gösterime Giren

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu; Müdürlüğümüz yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın hayat hikâyesinin sinemaya uyarlandığı "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filmini izlediler.

İlk görev yeri Batman'ın Kozluk ilçesinde, 7 aylık öğretmenken 9 Haziran 2017'de karne dağıttıktan sonra evine dönerken, teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Müzik Öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın'ın anısına 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde gösterime sunulan "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filmi ülkemizin birçok yerinde sinema izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.

Senaryosunu Uğur Kılıç ve Ozan Bodur'un kaleme aldığı filmde Aybüke öğretmeni Nihayet Şahin, babası Sadık Yalçın'ı Caner Kurtaran, annesini ise Zeynep Kankonde canlandırıyor. Filmin oyuncuları arasında; Engin Hepileri, Cansel Elçin, Murat Han, Turgay Tanülkü ve Zeliha Kendirci gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte filmi izleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, "Eğitim hayatımızın vazgeçilmez neferleri öğretmenlerimiz; gücünü sevgiden alan, emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörünün en yüksek manada sergilendiği kıymetli ve saygın bir mesleğin mensuplarıdırlar. Meslektaşlarım, ilimizde ve ülkemizde yarınlarımızın teminatı gençlerimizin nitelikli fertler olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçmişte yaşamış tüm öğretmenlerimiz, hayatlarından örnekler aldığımız kişilerdir. Şehit Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizin hayatından da kendimize örnekler aldık. "Aybüke: Öğretmen Oldum Ben" filmi ilimizde gösterime girdiği günden itibaren öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimizin yoğun katılımıyla izlendi. Bugün de yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte filmi izleyince hepimiz çok duygulandık. Kendisinin her zaman kalbimizde ayrı bir yeri olacak. Kıymetli meslektaşıma bir kez daha Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyoruz." ifadesini kullandı. Film sonrasında şehidimizin babası Sayın Sadık Yalçın'ı arayan Müdürümüz; öğretmen ve öğrencilerimizin selam, saygı ve hürmetlerini iletti. Sayın Sadık Yalçın ise öğrenci ve öğretmenlerimize ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri temennisinde bulundu. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencileri tarafından sevilen ve eğitim uğruna son nefesini veren bütün şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

14-12-202314-12-202314-12-202314-12-202314-12-202314-12-202314-12-202314-12-202314-12-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.