ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yardımcılarımız Safran Ve Denemeç Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşamanın Son Hazırlıklarını Değerlendirdi

Yüz yüze eğitimin ikinci aşaması 12 Ekim Pazartesi günü başlarken okullardaki son hazırlıklar, Millî Eğitim Bakan Yardımcılarımız Sayın Mustafa Safran ve Reha Denemeç'in, 81 ilin millî eğitim müdürünün katılımıyla gerçekleştirdiği video konferansta değerlendirildi.
Bakan Yardımcılarımız Safran Ve Denemeç Yüz Yüze Eğitime Geçişte İkinci Aşamanın Son Hazırlıklarını Değerlendirdi

Köy okulları ve okul öncesi eğitimle ilgili alınan son kararların öğrenciler ve aileler için büyük önem taşıdığına işaret eden Bakan Yardımcımız Mustafa Safran, önceliğin güvenli ve sağlıklı eğitim ortamı olduğunu vurgulayarak tüm eğitim kurumlarında, hijyen ve sosyal mesafe standartlarının büyük bir titizlikle uygulanacağına dikkat çekti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcılarımız Sayın Mustafa Safran ve Reha Denemeç'in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, 12 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitimin ikinci aşaması ve toplantının konuları ile ilgili notlar aldı.

Okul öncesi eğitimde, hafta içi her gün yüz yüze eğitime geçiliyor olmasının özellikle çalışan aileler açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Yardımcımız Safran, sosyal mesafe ve hijyen standartlarının "Temassız Oyunlar Kitabı"ndaki etkinlikler eşliğinde büyük bir titizlikle uygulanacağını vurguladı.

Bu süreçte köy okullarının öneminin daha da arttığına dikkat çeken Safran, "Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un köy okullarına gösterdiği büyük hassasiyetle, nüfus ve öğrenci yoğunluğunun düşük, doğayla iç içe olan bu okullarımızda tüm kademe ve sınıflarda yüz yüze eğitime başlıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. İl Hıfzısıhha Kurulları iş birliğiyle alınacak kararların da önemli olduğuna dikkat çeken Safran, öğrencilerin sağlığının ve güvenliğinin her şeyden önce geldiğini vurguladı.

Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında da ilk aşamada olduğu gibi Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun rehberliğinde hijyen ve sosyal mesafe standartlarının eksiksiz bir şekilde uygulanacağını belirten Bakan Yardımcımız Safran, hijyen ve dezenfektan ürünleriyle ilgili tedariğin, eğitim kurumlarındaki üretim süreçleriyle koordineli olarak sağlanması talimatını verdi.

Bakan Yardımcımız Reha Denemeç ise tablet bilgisayarların dağıtım süreçleriyle ilgili bilgiler paylaştı. Öncelikle, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti için veriye dayalı olarak mekanizmalar oluşturulduğunu belirten Denemeç, dağıtım süreçlerinin de aynı hassasiyetle gerçekleştirileceğine dikkat çekti. 

 Toplantı, il müdürlerinin hazırlık süreçleriyle soru ve görüş alışverişlerinin ardından sona erdi.

09-10-202009-10-202009-10-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.