ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER Başkanlığında, 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Projesi Değerlendirildi

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER Başkanlığında, 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Projesi Değerlendirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER başkanlığında gerçekleştirilen, 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Projesinin 2021 yılı ilk performans değerlendirme toplantısına katıldı.

Video konferans sistemi üzerinden yapılan toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Strateji Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Nezir Gül, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, Bilgi İşlem Genel Müdürü Özgür Türk, Bakan Danışmanları Dr. Sevil Uygun İlikhan, Dr. Aylin Şengün Taşçı, Dr. Hayri Eren Suna ve 81 il millî eğitim müdürü katıldı.

Toplantıda projenin ilk üç ayı, proje performans göstergelerine dayalı olarak değerlendirildi. Proje kapsamında 1.000 okula 1.000 kütüphane kuruldu. Ayrıca, 200 milyon liralık bütçenin 85 milyonluk kısmı 2020 yılında kullanılarak bu okulların mevcut laboratuvar ve atölyeleri güçlendirildi.

Proje kapsamındaki 1.000 okulun bakım ve onarımlarına da öncelik verildi. Bu nedenle 2020 yılında 50 Milyon liralık yatırım yapıldı. 2021 yılında güçlendirme kapsamında olan okullara 250 Milyon TL'lik ödenek tahsis edildi.

Proje kapsamındaki 1.000 okulda bulunan öğretmenlere yönelik ilk yardım, fikri mülkiyet hakları ve ölçme ve değerlendirme yöntemleri eğitimleri de devam ediyor.

"Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi" ile bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmayı, diğer taraftan da okullar arası başarı farklarını azaltmayı hedeflediklerini belirten Bakan Yardımcımız Mahmut Özer,  "Projeyi 3,5 ay önce başlattık. Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir proje. Şu an her şey takvimine göre ilerliyor. Bugüne kadar okullarımıza 176 milyon liralık yatırım yaptık. Bu toplantıda da projenin 3,5 ayını ve önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları da ayrıntılı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik." diye konuştu.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"nden ilimizde yararlanan 13 okulumuz bulunuyor. 

Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Altınordu Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Altınordu Penbe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi

Altınordu Zuver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aybastı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Perşembe Sakin Şehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

17-02-202117-02-202117-02-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.