ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Başkanlığında, Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi Değerlendirildi

'Mesleki Eğitimde 1.000 Okul' projesi değerlendirme toplantısına katılan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, seçilen okulların altyapısının güçlendirilmesi ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi için başlatılan çok yönlü çalışma ile meslek liseleri arasındaki başarı farklarını azaltmada önemli bir mesafe kaydedileceğini belirtti.
Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Başkanlığında, Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi Değerlendirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK başkanlığında gerçekleştirilen Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesinin 2021 yılı Mart ayı performans değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER, Bakanlığımız ilgili Genel Müdürlerimiz ve Daire Başkanlarımız ile 81 il milli eğitim müdürü katıldı.

Toplantıya katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu Şube Müdürümüz Volkan DEMİR, toplantının ardından Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi kapsamında ilimizdeki okullarla ilgili planlamalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, mesleki eğitimde kaliteyi artırmak ve meslek liseleri arasındaki başarı farklarını azaltmanın hedeflendiği projenin ilk dört aylık performansı veriler ışığında değerlendirildi. Proje kapsamındaki 1.000 okulda bulunan öğretmenlere yönelik eğitimler de planlandığı gibi devam ettiği, bu kapsamda 67 bin 500 öğretmene ölçme ve değerlendirme eğitimi, 40 bin 166 meslek öğretmenine de fikri mülkiyet ve sınai haklar eğitimi verildiği konusu değerlendirildi.

Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı projenin takvimine göre ilerlediğini dile getiren Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, proje kapsamında bugüne kadar okullara 176 milyon liralık yatırım yapıldığını ifade etti. Bakanımız Selçuk, proje ile meslek liseleri arasındaki başarı farklarını azaltmada önemli bir mesafe kaydedileceğini belirterek "5 ay önce başlattığımız proje takvimine göre ilerliyor. Bu toplantıda da projenin dört ayını ve önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları da ayrıntılı bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte değerlendirdik. Projenin gerçekleştirilmesine büyük emek veren Bakan Yardımcım Mahmut Özer ve çalışma arkadaşlarına, 81 il müdürümüze ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

12-03-202112-03-202112-03-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.