ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Duyurusu

Altınordu Faruk Furtun Anaokulunda Yaşanan Sağlık Problemi Hakkında.
Basın Duyurusu

28 Kasım 2018 Çarşamba günü Altınordu İlçemizde bulunan Faruk Furtun Anaokulunda saat 14.00 sıralarında yenilen yemekten veya içilen sudan kaynaklı olabileceği düşünülen sağlık problemleri yaşanmıştır.

Yemek menüsünde etli nohut, bulgur pilavı ve patates salatası tüketildiği ifade edilmiş, şu ana kadar karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle ilgili olarak Sağlık İl Müdürlüğünden 01.12.2018 Cumartesi günü saat 12.15 de alınan bilgilere göre toplam 63 kişinin hastaneye başvurduğu bu kişilerden 49 kişinin tedavileri sonrası taburcu edildiği ve 14 kişinin ise tedavisine devam edildiği bilgisine ulaşılmıştır.

Tüketilen gıdalar ile ilgili Altınordu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol görevlilerince okula gelinerek yemek numuneleri alınmış olup, mikrobiyolojik açıdan incelenmek üzere Ordu Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Laboratuvar yetkililerince tahlil sonuçlarının en kısa sürede paylaşılacağı bilgisi verilmiştir.

Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından kimyasal ve bakteriyolojik su numuneleri alınmış ve su numuneleri ile ilgili Bulaşıcı Hastalıklar Birimi gerekli incelemeyi başlatmıştır.

Ayrıca; konunun Müdürlüğümüze intikal etmesi sonucu ivedi başlatılan inceleme, maarif müfettişlerimizce çok yönlü olarak devam etmektedir.

Okulda eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamaması için gerekli tedbirler alınmış olup, okulda eğitim öğretim faaliyetlerinin devam etmesini engelleyecek bir durum şuan bulunmamaktadır.

          Ordu Valiliği, Altınordu Kaymakamlığı, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından konu hassasiyetle takip edilmekte ve hastanede tedavi gören personel ve öğrencilerimize ziyaretler gerçekleştirilerek durumları yakından takip edilmektedir.

         Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.