ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN YÜZ KORUYUCU SİPERLİKLER İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLDİ

Bilim ve Sanat Merkezlerinde maskeden yüz koruyucu siperliğe kadar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kullanılan çok sayıda ürün üretilerek, ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırılmaya devam ediyor.
BİLSEM'LERDE ÜRETİLEN YÜZ KORUYUCU SİPERLİKLER İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TESLİM EDİLDİ

150 Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) üretilen yüz koruyucu siperlikler, emniyet güçlerine teslim edilmeye başlandı.

Bakanlığımız, ihtiyaç duyulan ürünler konusunda Sağlık Bakanlığı personeline destek veriyordu. Bu desteğe Polis Haftasında fedakârca polislerimize teşekkür için emniyet personeli de eklendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kapsamda 250 bin yüz koruyucu siperin emniyet güçleri için üretileceğini açıklamıştı.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında BİLSEM'ler tarafından 3 boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilen yüz koruyucu siperlikler, 81 ilde ücretsiz teslim edildi.

Bugün ilk etapta 81 ildeki 150 BİLSEM'de üretilen siperlikler İl Emniyet Müdürlüklerine teslim ediliyor.

İlimizde de İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur BEKYÜREK, Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tuncay KAYA, Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü İlhan BULU, Ünye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet KİLİM  tarafından Altınordu, Ünye ve Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi'nde üretilen 550 adet Yüz Koruyucu Siper Maske İl Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Emniyet Müdürümüz Doğu ATEŞ de memnuniyetlerini dile getirerek, başta Millî Eğitim Bakanlığımız olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve BİLSEM'e teşekkürlerini ifade etti.

İlimizde gönüllü olarak cerrahi maske ve yüz koruyucu siper maske üreminde gayret ve özveri gösteren tüm idareci, öğretmen, personel, öğrenci ve kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.

Minnettarız.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.