ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" Projesi

Bakanımız Ziya SELÇUK önderliğinde "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlatılan "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği "  projesi kapsamında önümüzdeki 3 ayda 260 bin öğretmen, idareci ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesi hedeflenmektedir.


Bakanlığımızca öğrenci, öğretmen ve velilerimizde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" projesi başlatıldı.

Proje kapsamında Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitim Merkezinde 25 Ocak Pazartesi günü öğretmenlerimize yönelik ilk yardım eğitimlerine başlandı.

Eğitimlerin 8 saatlik teorik kısmı uzaktan çevrim içi bağlantı ile canlı bağlantı platformu üzerinden online olarak, 8 saatlik uygulama kısmı ise yine ilk yardım eğitim merkezinde maske, mesafe, temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze olarak toplam 16 saat olarak verilecektir.

Eğitim sonunda sertifikaya dayalı ilk yardımcı yeterliliğini kazananlara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "İlk Yardımcı" belgesi verilecek, eğitim alan millî eğitim personeli afetlerde görev alabilecek

Müdürlüğümüze bağlı Altınordu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan İlkyardım Eğitim Merkezi tarafından planlanan  eğitimlerde 1 mesul müdür ve 2 eğitmen görev almaktadır. Haftada 42 kursiyere verilen eğitim "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu " doğrultusunda uygulanan tedbirlere uygun olarak devam edilecektir.

"Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende Projesi'nin" diğer aşamasında öğrenci ve velilerimize yönelik ilk yardım eğitimleri verilecektir.

25-01-202125-01-202125-01-202125-01-2021

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.