ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) Toplantısı Yapıldı

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP)  Toplantısı Yapıldı

DÖGEP Şubat ve Mart ayı faaliyet planı kapsamında, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Altınordu ilçemizde görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımlarıyla , 22 Mart 2022 Salı günü saat 10.00'da Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, DÖGEP faaliyet planında yer alan  "öğrenci merkezli eğitim, aktif öğrenme, merak uyandırma, etkili sınıf yönetimi, sınıf rutinleri, sınıflarda ortak dil ve aidiyet duygusu oluşturma" konuları ele alındı.

Toplantıda, Altınordu Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ersin Moral moderatörlüğünde Rehberlik Araştırma Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Onur Altmişdörtoğlu, Dr. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Ömer Kalafatçı, Faruk Furtun Anaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Aysun Bekdaş ve Züver Kaya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Burcu Demir Öncül sunum gerçekleştirdiler.

Yaptığı konuşmada  "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı"'nın önemine değinen Müdürümüz, "İlimizde eğitim, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde çok iyi bir ivme kazandık. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda başarılı dereceler alıyoruz. Öğrencilerimizi fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak yakından takip ediyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra kendilerini sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda da keşfetmesi bunun ile birlikte vatanını milletini seven, gelenek ve göreneklerimize sahip çıkan, milli ve manevi duygularla donanmış bireyler olarak yetiştirilmesi en büyük temennimizdir. Öğretmenler olarak öğrencilere rol model olmalıyız. Öğrencilerimizin gelişimi için bizlerde kendimizi geliştirmeliyiz Bu sebeple, değişen dünya şartlarına uygun olarak öğretmenlerimizin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirmeleri bir zorunluluktur. Bu süreçte öğretmenlerimizin ihtiyaç duyduğu kurumsal destek, eğitim ve taleplerine her zaman açığız." dedi. 

22-03-202222-03-202222-03-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.