ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E-Twinning "Avrupa Okulları Ortaklıkları" Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

E-Twinning "Avrupa Okulları Ortaklıkları" Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Destek Servisi, Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve 2005 yılında Avrupa Komisyonunun e-öğrenme programının ana hareketi olarak başlatılan e-Twinning, Erasmus+´a, entegre edilmiş, Avrupa Komisyonu´nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir.

Bu kapsamda, e-Twinning farkındalığının üniversite düzeyinde de yürütülebilmesi için çalışmalar başlatılmıştır. Bu amaçla e Twinning Üniversite iş birliğini geliştirmek, 2023 Eğitim Vizyonu anlayışının ve 21. Yüzyıl becerilerinin öğretmen adaylarımıza kazandırılması için Müdürlüğümüz Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) birimi e-Twinning İl Koordinatörü Burçak ÖZYURT ÇANKIRILI tarafından öğretmen adaylarımıza yönelik olarak Ordu Üniversitesi’nde bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

E-Twinning İl Koordinatörü Burçak ÖZYURT ÇANKIRILI toplantıda yaptığı konuşmada, e-Twinning’in; Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olduğunu söyleyerek, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak, Avrupa’daki heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve topluluğun bir parçası olmak için önemli bir platform sunduğunu ifade etti. Ayrıca e-Twinning’in bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağladığını, okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul iş birliğini teşvik ettiğini sözlerine ekledi.

E-Twinning portalının (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanı olduğunu söyleyen Burçak ÖZYURT ÇANKIRILI, “Yirmi beş dilde mevcut olan e-Twinning portalının bugün yaklaşık olarak 670.000 öğretmen üyesi bulunmaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve e-Twinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

26-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-201926-03-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.