ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Canlı Sınıf Uygulaması Başlıyor...

"EBA Canlı Sınıf" özelliği 13.04.2020 Pazartesi'nden itibaren devreye girecektir.
EBA Canlı Sınıf Uygulaması Başlıyor...

"EBA Canlı Sınıf" özelliği 13.04.2020 Pazartesi'nden itibaren devreye girecektir. Ülke genelinde 8. Sınıf, lise hazırlık sınıfı, 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri bu özellikten faydalanabilecekler. Aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi bu sürecin verimli kullanılması için büyük önem arz etmektedir.

·       Bu süreçte EBA Canlı Sınıf oluşturma yetkisi okul müdürleri ve müdür yardımcılarındadır.

·       Okul müdürleri ve müdür yardımcıları EBA'ya kendi hesapları ile giriş yaptıklarında sol menüde Canlı Ders butonuna bastıklarında kendi okullarında yer alan ilgili sınıflar ve öğretmenler için canlı ders atayabileceklerdir.

·       Kaliteli ve verimli bir deneyim yaşanması için her okulun canlı ders yapabileceği saatler farklıdır. Okul müdürleri ve müdür yardımcıları kendi ekranlarında görecekleri saatler için canlı ders oluşturabilirler.

·       Okul müdür ve müdür yardımcıları tarafından atanan canlı derslerin süresi geldiğinde canlı dersin atandığı öğretmenin dersi başlatmasıyla canlı ders başlar ve öğrenciler derse katılabilir.

·       Canlı Sınıf özelliği ile ilgili sık sorulan soruların cevapları http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/ sayfasından yayınlanmıştır.

·       Ayrıntılı bilgilendirme için ise EBA Mesleki Gelişim Alanında yer alan "EBA ile Uzaktan Eğitim" ve "EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim" kurslarından faydalanabilir. 

·       EBA Canlı Ders özelliğinin kullanılabilmesi için;

1.     Windows yüklü cihazlarda Windows 8.0 veya üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır.

2.     Mobil cihazlarda; Ios ve Ipad'te 11.0 veya üzeri, Android'lerde ise 5.0 veya üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır.

3.     Mobil uygulamalar güncellenmiş olmalıdır.

·       EBA Canlı Ders sırasında öğrencilerin kameraları kapalı olmalıdır. Ders başladığında öğrencilerin kameraları otomatik olarak kapalı gelmektedir. Öğrencilerin kameralarını açmaları için öğretmen tarafından yetki verilebilir fakat öğrenci kameralarının açılması tavsiye edilmemektedir.

Okul Yönetiminin Dikkat Etmesi Gerekenler İçin Buraya Tıklayınız...

Öğretmenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler İçin Buraya Tıklayınız...

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.