ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu' ya Hoş Geldin Öğretmenim

Eğitim Kenti Ordu' ya Hoş Geldin Öğretmenim

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması Bakanlığımız tarafından 18 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Buna göre; 

Bakanlığımız tarafından İlimize verilen 107 (yüz yedi) adet kontenjanın tamamına atama yapılmıştır. 

 

Başvuru sahipleri atama sonuçlarına https://pbsm.meb.gov.tr/sonuc veya 'https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonucu-sorgulama' adresinden kişisel e-Devlet şifrelerini kullanarak erişebileceklerdir.

 

Bakanlığımızca yapılan açıklamaya göre; koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edildiğinden, bu atama işlemi ile millî sporcuların öğretmen olarak atanması işlemi kapsamında atanan öğretmenlerin kararnamelerinin il millî eğitim müdürlüklerine gönderilmesi ile ilgili olarak okulların açılmasına müteakip Bakanlığımızca https://personel.meb.gov.tr adresinden gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

 

19-03-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.