ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'da Eğitime Destek Sürüyor

Gürgentepe ilçemizde "Işıktepe Rıza Bulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" adını taşıyacak 8 derslikli okul binasının yapımı için Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi.
Eğitim Kenti Ordu'da Eğitime Destek Sürüyor

Aslen Gürgentepeli olup, iş hayatını İstanbul'da sürdüren Bulutlar İnşaat firması sahibi Hasan BULUT ile Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren Şahinler Fındık ve İnşaat Firması sahibi Özcan ŞAHİN tarafından Gürgentepe ilçesi Işıktepe Mahallesine 8 derslikli okul yaptırılacak. 

Törende bir konuşma gerçekleştiren Valimiz Sayın Tuncay SONEL, "Bugün, Ordu'muz için yine güzel günlerden bir tanesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu destek ve güçle, hakikaten 'Ordu Ailesi' olarak bir güzel işe daha imza atıyoruz. Ordu'muzda bugün devlet ve vatandaş işbirliği ile 39. okulumuzun protokolünü imzalayacağız. Aramızda çok değerli İstanbul'daki iş insanımız Hasan Bulut abimiz, yine bizim Ordu'muzun değerlerinden iş adamımız Özcan Şahin kardeşimizle birlikte Gürgentepe İlçesi Işıktepe Mahallesinde, merhum babalarının adına yaptıracakları 8 derslikli 'Rıza Bulut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin protokolünü imzalayacağız. Allah razı olsun. Hakikaten Ordu'muzun yurtiçinde ve yurtdışında çok değeri var. Burada geldiğimizden itibaren 8 aylık süreçte, çok da değerli ve çalışkan İl Milli Eğitim Müdürümüz ve personelimizle birlikte, arkadaşlarımızla birlikte, ekibimizle birlikte 39. okulun protokolünü yapmak, bizler için çok çok önemli." diye konuştu.

Protokol imza töreninde hayırsever iş insanı Hasan BULUT da bir konuşma yaparak, Valimiz Sayın Tuncay SONEL ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU' na teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından, Gürgentepe İlçesi Işıktepe Mahallesinde yapılacak 8 derslikli "Rıza BULUT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" nin yapım protokolü, Valimiz Sayın Tuncay SONEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve Hayırsever iş insanları Hasan BULUT ve Özcan ŞAHİN tarafından imzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, protokol imza töreninin ardından Gürgentepe İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet BİLÜ ve İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Erol BAŞAR'ın beraberinde kendisini ziyarete gelen hayırsever iş insanları Hasan BULUT ve Özcan ŞAHİN' e "Gürgentepe ilçemize Rıza BULUT Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırarak, ilimiz eğitimine bulunacağı katkıdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi. 

26-02-202126-02-202126-02-202126-02-202126-02-202126-02-202126-02-2021

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.