ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'da Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor

Eğitim Kenti Ordu'da Hayırseverlerin Eğitime Katkısı Sürüyor

Ünye ilçemizin Bayramca mahallesine yaptırılacak ve "Emine Görgülü Ortaokulu" adını taşıyacak 24 derslikli okul binasının yapımı için Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi.

24 derslikli olarak yapılacak "Emine Görgülü Ortaokulu"nun yapım protokolü imza töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay SONEL, "Bugün, yine Ordu'muzu için önemli bir gün. Hayırlı bir iş için bir aradayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere vermiş olduğu güçle başta eğitim olmak üzere birçok alanda Ordu'muzun değerleriyle güzel işler çıkıyor. Bugün yine Ordu'muzun değerlerinden Ünyeli olup, İstanbul'da iş hayatını sürdüren hayırseverimiz Hasan Görgülü amcamız var. Onun yetiştirdiği iki tane değerli evladı Zekai ve Ertuğrul Görgülü beylerle hayırlı bir iş için beraberiz. Allah razı olsun Ordu'muza geldiler. Ünye ilçemizde anneleri adına 24 derslikli 'Emine Görgülü Ortaokulu' binasını yaptıracaklar. Biz böyle iş inşalarımızı görünce, Ordu'muzun değerlerini görünce çok mutlu oluyoruz. Hakikaten böyle değerli bir aile, çok hayırlı bir iş yapıyorlar. Allah onların da yolunu, bahtını açık etsin. Hayırlı bol kazançlar diliyoruz. Bu okulda yetişen çocuklarımızın duası, her daim yanlarında olacaklar. Ordu'muzda değerli bir Milli Eğitim Müdürümüz ve değerli ekipleri var. Onlar da çok gayret gösteriyorlar. İlimize hayırlı olsun diliyoruz. Buradan yetişen çocuklar vatanına, milletine, bayrağına sevgide saygıda kusur etmeyen evlatlar olur inşallah. Kendilerine Ordu'muz adına, öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.

Hayırsever İş İnsanı GÖRGÜLÜ; "İmkanı Olan Herkesin Okul Yapımına Destek Olmasını İsterim"

Konuşmaların ardından Ünye ilçemizde yapılacak 24 derslikli 'Emine Görgülü Ortaokulu'nun yapım protokolü, Valimiz Sayın Tuncay SONEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU ve hayırsever iş insanı Zekai GÖRGÜLÜ tarafından imzalandı. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, protokol imza töreninin ardından kendisini ziyarete gelen hayırsever iş insanları Zekai GÖRGÜLÜ ve Ertuğrul GÖRGÜLÜ' ye "Ünye'de 24 derslikli 'Emine Görgülü Ortaokulu'nu yaptırarak, ilimiz eğitimine bulunacağı katkıdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

11-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-202111-02-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.