ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'da Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

 İlimizde ihtiyaç duyulan okul binası yapımına hayırseverlerimizin desteği devam ediyor.    
Eğitim Kenti Ordu'da Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı

Hayırsever Tıp Doktoru Prof. Dr. Sait KAPICIOĞLU tarafından Ünye ilçemizin Yüceler Mahallesi'nde yaptırılacak 8 derslikli ilkokula, bir süre önce trafik kazasında hayatını kaybeden oğlunun adı verilecek.

"Ünye Mert Kapıcıoğlu İlkokulu" yapım protokolü imza töreninde konuşan Vali Tuncay SONEL, "Bugün, Ordumuz için yine en önemli, hayırlı günlerden bir tanesi. Ordumuzun, değerlerinden, çok kıymetli, tıp alanında simge olan Prof. Dr. Sait KAPICIOĞLU Hocamız ile 8 derslikli okulun yapım protokolünü imzalayacağız. Hocamız, hem Karadeniz Teknik Üniversitesinde, hem de yurt dışında birçok üniversitede çok başarılı işler yaptı. Hocam büyük bir güzellik yaparak, vefat eden oğlu adına Ünyemizde 8 derslikli Mert Kapıcıoğlu İlkokulunu yapmak için hayır işinde bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize vermiş oldukları destek ve güçle; bu şekilde hem devletimizin katkısı, hem de sizler gibi hayırseverlerimizin katkısıyla Ordu'da 36. okulumuza ulaştık. Çok değerli ve çalışkan bir İl Milli Eğitim Müdürümüz ve ekibi var. Allah onlardan da razı olsun. Tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Hayırsever Tıp Doktoru Prof. Dr. KAPICIOĞLU; "Sayın Valimizin makamında merhum evladım Arif Mert Kapıcıoğlu anısına yapılan okulun protokolünü imzalıyoruz. Bu okul yapma işi benim hayat boyu özlediğim, evladımızın da anısını yaşatacak güzel bir projedir. Dünyada yapılacak en büyük iyiliğin, en büyük hayrın, bu olduğuna inanıyorum. Bu bakımdan imkânı olan her kişinin eğitime katkıda bulunmasını tavsiye ederim. Büyük huzur bulacaklardır. Hazreti Ali 'bana bir harf öğretinin 40 yıl kölesi olurum' demiştir. Arif Mert Kapıcıoğlu okulunda öğrencilerin ders görerek eğitim alması, Hz. Ali'nin tavsiyesini, görüşünü yansıtacaktır. Bu vesileyle bu protokolü imzalamaktan büyük şeref duyuyorum. Sayın Valimize, emeği geçen milli eğitim yöneticilerine ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu hepimizin okulu. Buradan profesörler, bilim insanları çıksın. Onları sonuna kadar desteklemek bizim görevimiz olacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Tuncay SONEL, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, hayırsever tıp doktoru Prof. Dr. Sait KAPICIOĞLU tarafından "Ünye Mert Kapıcıoğlu İlkokulu" nun yapım protokolü imzalandı.

Hayırsever Tıp Doktoru Prf . Dr. Sait KAPICIOĞLU, protokol imza töreninin ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU'nu makamında ziyaret etti. Ziyaretten ve yapılan protokolden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Müdürümüz  "İlimiz eğitimine bulunacağı katkılardan dolayı hayırseverimiz Tıp Doktoru Prof. Dr. KAPICIOĞLU'na çok teşekkür ediyorum." dedi.

22-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-2021

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.