ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'muza Yeni Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandırıldı

Eğitim Kenti Ordu'muza Yeni Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandırıldı

İlimiz genelinde tamamıyla tekli eğitime geçilmesini sağlamak, eğitim altyapısını güçlendirmek ve daha kaliteli eğitim verilebilmesi için ihtiyaç duyulan okul binası, pansiyon, atölye, kütüphane, spor salonu gibi eğitim tesislerini ilimize kazandırmak amacıyla girişimlerimiz devam etmektedir. 

 

Valimiz Sayın Tuncay Sonel, İnsani Yardımeli Dayanışma Derneği tarafından Fatsa ilçemizde ilkokul binasının yapımına vesile olan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Avni Günay, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ile İnsani Yardımeli Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de hazır bulunduğu protokol imza töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da güzel işler yapıldığına dikkat çekerek, okulun yapımını üstlenen İnsani Yardımeli Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Açıkgöz ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Bugün, Ordu için güzel ve anlamlı günlerden birisi. Sağ olsun değerli Milletvekilimiz Ergün Taşçı beyin vesilesiyle İnsani Yardımeli Dayanışma Derneğimizin kıymetli başkanı Ekrem Açıkgöz ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber güzel bir birliktelik doğdu. Bu okulun ilimize kazandırılmasına vesile olanlardan, okulun yapımını üstlenen İnsanı Yardımeli Derneği Başkanı ve yönetiminden, il millî eğitim müdürümüzden, okul inşaatında çalışacak olan işçisinden mühendisine kadar kimin emeği varsa Allah hepsinden razı olsun. Ordu'muza, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu. 

 

Okulun yapılmasına vesile olan AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı da bir konuşma yaparak, duygularını şöyle dile getirdi: "Bir derneğimizin Ordu'muzun eğitim anlamındaki ihtiyacını gidermek üzere Fatsa'mızın yoğun bir bölgesi olan Dolunay mahallesinde, çocuklarımız için, geleceğimiz için yapacağı güzel bir yatırım için bismillah diyoruz. İstişare sonucu önemli bir süreç kaydettik. Bugün imza töreninde buradayız. Emeği geçen başta sayın valimize, derneğimize ve katkı veren kamu kurumlarına teşekkür ediyoruz."

  

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Kıymetli hayırseverlerimiz sayesinde geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için Ordu'muza 24 derslikli bir kurum daha yapılmasının mutluluğu içerisindeyiz. Desteğini her zaman hissettiğimiz Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e, Milletvekilimiz Sayın Ergün Taşçı'ya ve İnsani Yardımeli Dayanışma Derneği Kıymetli Başkanı Ekrem Açıkgöz ile yönetim kurulu üyelerine şahsım ve eğitim camiamız adına teşekkür ediyorum." dedi.

31-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.