ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'muzda "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İlimizde "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" tanıtım toplantısı, Eskipazar İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi. 
Eğitim Kenti Ordu'muzda

Eskipazar İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" tanıtım toplantısına Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, İmam Hatip Ortaokulu Müdürleri ile öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Anadolu imam hatip liselerimizde ve ortaokullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizi millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirmek; bilimsel,  sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri üretme ve yürütme becerilerinin kazandırmak ve eğitim öğretimin iyileştirilmesi amacıyla Bakanlığımız koordinesinde Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2022 Programı" projesi hayata geçirilmiştir.

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2020 Programı ile imam hatip okullarında fırsat ve koşullar ile mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, okulların kendi potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında ilimizden 6 okulumuzun koordinesinde toplamda 18 okulumuz projeye başvuru yapmıştır. Başvuru sonucunda Eskipazar İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Altınordu İmam Hatip Ortaokulu da dahil olmak üzere toplam 3 okulumuz hibe almaya hak kazanmıştır. Ayrıca proje kapsamında Türkiye genelinde kabul edilen 50 okuldan 1 proje de Eskipazar İmam Hatip Ortaokulu tarafından gerçekleştirilmiştir.

Açılışı gerçekleştirilen programda Kur'an-ı Kerim Tilaveti, protokol konuşmaları, proje sunumu ve hibe desteği alan okullara bilgisayarların takdimi yapıldı.

Programda konuşma yapan Müdürümüz, "ERDEM Projesi, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek gayesiyle hazırlanmıştır. Bilim ve teknolojideki gelişmeler, toplumsal ihtiyaçlardaki değişimler ile eğitim alanında öğretime ilişkin yaklaşım, model ve yöntem ile ilgili yenilikler, öğretim alanında yeni çalışmalar yapılmasını zorunlu kılmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımız koordinesinde İmam hatip okullarımızda fırsat ve koşullar ile mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar gerçekleştirmekteyiz." dedi.

Müdürümüz, öncelikle Bakanlığımız ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz olmak üzere ERDEM Projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek; ERDEM Projesi'nin öğretmen, öğrenci, veli ve paydaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek tarafından proje kapsamında Bakanlığımızca hibe edilen bilgisayarlar, proje ortağı Eskipazar İmam Hatip Ortaokulu, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu ve Altınordu İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerine takdim edildi.

12-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.