ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Ordu'muzda Proje Hareketliliği

Erasmus+ KA2 Projelerimizin kapanış toplantıları Müdürlüğümüz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Eğitim Kenti Ordu'muzda Proje Hareketliliği

Dijital Çağ: Web 3.0 ve Ötesi... Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Müdürlüğümüzce koordine edilen Erasmus Ka + 202, Mesleki Eğitimde Yenilik İçin İşbirliği Projesi olan "Dijital Çağ: Web 3.0 ve Ötesi" adlı projenin kapanış toplantısı ve proje kapsamında üretilen "Mobil Uygulama Geliştirme Araç Kiti" Çoğaltıcı Etkinliği 21-23 Eylül 2022 tarihlerinde Müdürlüğümüz ve Altınordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi ve Yunanistan'da bir teknoloji firması olan Asset Technology'den toplam 6 kişilik bir grup ile Müdürlüğümüzden projede görev olan personellerimiz ve Altınordu TOBB MTAL'den projede görevli öğretmenlerimizin katıldığı ilk günkü toplantıda proje bütçesi, yaygınlaştırma, yapılacak yeni çoğaltıcı etkinlikler ve olası yeni projeler görüşüldü.

"Digital Era Web 3.0 and beyond..." adlı projenin ilimizde gerçekleşen kapanış toplantısının ikinci gününde TOBB MTAL konferans salonunda gerçekleştirilen Çoğaltıcı Etkinlikte çeşitli mesleki eğitim kurumlarından katılan 110 öğrencimize Çankaya Üniversitesinden Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, "Geleceğin Mesleki Yeterlilikleri" konusunda bilgi verdi.

Devam eden kapanış toplantısının üçüncü günü ise  sektör temsilcileri,  mesleki eğitim öğretmen ve yöneticilerinden oluşan 60 kişilik bir kitleye projemiz kapsamında üretilen ve mesleki eğitim öğrencilerinin mobil uygulama geliştirmeye başlamaları için tasarlanan Mobil Uygulama Geliştirme Araç Kiti adlı fikri çıktının tanıtımı, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Aslıhan Tüfekçi ve Prof. Dr. Hacer Karacan tarafından yapıldı. Toplantının ikinci gününde 120 öğrencimize üçüncü gününde ise 50 öğretmenimize ulaşılarak projenin çoğaltıcı etkinliği de tamamlanmış oldu.

Denetimde Yeni Yaklaşımlar: Çoklu Denetim Modeli Projesi'nin Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından koordine edilen Denetimde Yeni Yaklaşımlar: Çoklu Denetim Modeli adlı Erasmus+ Ka 201 projesinin kapanış toplantısı, 28-30 Eylül 2022 tarihleri arasında Müdürlüğümüz ve Ordu Sosyal Bilimler Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında ilimize teşrif eden Teftiş Kurulu Başkanlığı Maarif Müfettişleri Eğitim ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet Özgül, Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nu ziyaret etti.

Kapanış toplantısının ilk gününde Portekiz'den 6, İrlanda'dan 2, Hollanda'dan 1, Bulgaristan'dan 3 ve Ankara'dan Maarif Müfettişleri Eğitim ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet Özgül'ün de aralarında bulunduğu 3 katılımcıya ek olarak Müdürlüğümüzden ve Ordu Sosyal Bilimler Lisesinden öğretmen ve yöneticilerimiz hazır bulundular. İlk gün yapılan toplantıda, katılımcılar proje bütçesi, yapılacak yaygınlaştırma faaliyetleri ve yeni proje planları ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdiler.

Devam eden kapanış toplantısının ikinci gününde projede ortak olarak yer alan Ordu Sosyal Bilimler Lisesi ve Perşembe Okul Ağı'nda yer alan 75. Yıl Anaokulunu ziyaret eden katılımcılar, okulların eğitim faaliyetleri ve Perşembe Okul Ağı'nda gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

Toplantının son gününde ise Atatürk Kültür Merkezi'nde  ilimizde bulunan çeşitli okullarımızdan 150 öğretmenimiz ve eğitim yöneticilerimizin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının ilk oturumunda Müfettiş Harun Göncü, proje faaliyetleri ve oluşturulan raporları içeren bir sunum gerçekleştirdi. İkinci oturumunda ise Amsterdam Vrije Üniversitesinden Prof. Dr. Melanie Ehren, "Okul Ağları ve Denetim Şekilleri" adlı bir seminer verdi.

Eğitim Kenti Ordu'muzda gerçekleştirilen ERASMUS +KA2 projelerimizin kapanış programları konusunda değerlendirmelerde bulunan Müdürümüz, "İlimizde eğitim öğretimi daha güçlü hale getirmek amacıyla yeni eğitim yöntemleriyle, değişik yaklaşımları ve eğitim ile ilgili farklı araştırma sonuçları gibi bilgileri daha kolay ulaşabilir hale getirmekteyiz. Yaşadığımız dönüşüm ile dijital çağı iyi tanımak, o dünyanın içindeki yerimizi ve duruşumuzu da tayin etmek ve sağlamlaştırmak amacıyla gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalardan ERASMUS projeleri, oldukça güçlü yönlerimizden bir tanesidir.

Bu vesilesiyle öncelikle proje kapsamında ilimize teşrif eden Teftiş Kurulu Başkanlığı Maarif Müfettişleri Eğitim ve Koordinasyon Daire Başkanı Sayın Mehmet Özgül'e, başarılı çalışmalarından dolayı ARGE ekibimize, hem yurtiçi hem de yurt dışından gelen ortaklarımıza, Gazi Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesinden ilimize gelen hocalarımıza tekrar teşekkür ediyorum; başarılı ve verimli çalışmalarımızın artarak devam etmesini diliyorum." dedi.

04-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.