ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Öğretim Faaliyetleri Genel İstişare Toplantısı Düzenlendi

Eğitim Öğretim Faaliyetleri Genel İstişare Toplantısı Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Müdürlüğümüz Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesinde görev yapan öğretmenlerle ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu.

İlimizde eğitimde başarının arttırılması için yapılan ve ileriye dönük yapılacak çalışmalar konusunda fikir alış verişinde bulunulan toplantıda öncelikli olarak belirlenmiş akademik başarı, "2023 Eğitim Vizyon Belgesi", değerler eğitimi, kitap okuma çalışmaları, rehberlik hizmetleri, istatistiki veri çalışmaları, ölçme, değerlendirme merkezi tarafından yürütülen iş ve işlemleri ile projeler, sportif, kültürel ve sanatsal faaliyet alanları başta olmak üzere; eğitimin bütün alanlarında planlı çalışmalar yürütülerek öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini artırıcı çalışmalar yürütmek, ÖNEM Projesi faaliyetleri konularında istişarelerde ve değerlendirmelerde bulunuldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şubesinden ve AR-GE biriminden sorumlu Şube Müdürümüz Mustafa ÖZTÜRK ile Proje Ekibi (PEK) ve Araştırma, Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi (ASKE) ile Müdürlüğümüz Özel Büro ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görevli öğretmenler katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ın ilimizde "eğitimde başarı" ve "2023 Eğitim Vizyon Belgesi" konuları ile ilgili fikirlerini dile getirmesi ile başlarken, aynı zamanda değerlendirme, öneri ve açıklamalarla devam etti. Toplantıda beklentilerini dile getirirken, yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri konusunda önemli hususlara da değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, okullarımızda yapılan ve yapılacak olan uygulamalar, rehberlik hizmetleri, veli-öğretmen-öğrenci iletişiminin sağlanması, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitime bağlı okullarımızda uygulanan faaliyetler ve başarı durumları konularında değerlendirmelerde bulundu.

Müdürlük Makamı'nda yapılan toplantıda; toplantıya katılan Müdürlüğümüz Özel Büro, Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi ve Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesinde görev yapan öğretmenler yürütülen çalışmalar ve planlanan faaliyetler ile ilgili bilgi verdiler.

Toplantıda görevli öğretmenlerden yürütülen iş ve işlemlerle ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yürütülen çalışmaları ve projeleri takip edeceğini ifade ederek, yapılması gerekenlerle ilgili olarak bazı değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, önemli notlar aldığını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, toplantı sonrası yapılacaklar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

31-01-202031-01-202031-01-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.