ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)" Seminerleri BaşladıBakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul/kurumlarda görev yapan yöneticilere yönelik mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen "Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)", ilimizde 18 Nisan-10 Haziran tarihleri arasında 379 okul/kurum müdürüne, 27 grupta ve 120 saatlik seminerle verilecektir. Planlanan seminerin ilk programı, bugün gerçekleştirildi.

4 programdan oluşan seminerde öğretmenin güçlendirilmesi, başarı farklarının azaltılması, yetenek yönetimi, deneyim paylaşımı, uygulama çerçevesi oluşturma eğitimleri, takım kurma ve yönetme, iletişim, kültür ve medeniyetimizde eğitim, rehberlik ve psikolojik danışma ile özel eğitim hizmetleri, protokol ve sosyal davranış kuralları, okul iklimi ve kurum kültürü, inceleme ve soruşturma teknikleri, finansal kaynakların yönetimi, Millî Eğitim Mevzuatı, proje yönetimi, dijital beceriler, okul güvenliği, ölçmede yeni yaklaşımlar ve yönetim bilişim sistemleri hakkında okul/kurum müdürlerimiz bilgilendirilecektir.

19 ilçemizden 379 okul yöneticisi; Altınordu, Ünye ve Fatsa'da bölge oluşturularak  "Yönetici Geliştirme Programı Semineri 1" eğitimlerini almaya başlamışlardır. Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşecek seminerde Eğitim Görevlisi Altınordu Şube Müdürü Demiray Getmez, Fatsa Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesinde Eğitim Görevlisi Okul Müdürü Orhan Vergili ve Şehit Zafer Özdeniz İlkokulunda Okul Müdürü Birol Kılıç, Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesinde Eğitim Görevlisi Okul Müdürü Mustafa Bilgin görev aldılar.

Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen semineri ziyaret eden Müdürümüz, "Bu seminerlerle yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemelerini;  mevzuat bilgisi bağlamında görev, hak ve sorumluklarının farkında olmalarını;  eğitim-öğretim süreçlerinin iyi planlanmasında bütün öğrencileri kapsayacak, etkili öğrenmenin gerçekleşebileceği sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarının oluşturulmasında yetkinliklerini arttırmalarını; eğitim alanındaki ulusal ve uluslararası gelişmelerle ilgili güncel bilgiler edinmelerini; eğitim yöneticiliğindeki bilgi, birikim ve tecrübelerini meslektaşları ile istişare etmeleri ve paylaşmalarını; öz değerlendirme yaparak kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik çalışmalara katılım sağlayarak  okulda işbirliği ve hoşgörü ortamı oluşturmalarını hedeflemekteyiz. Eğitime katılan siz değerli yöneticilerime ve eğitim görevlisi okul müdürlerimize teşekkür ediyor; verimli bir seminer dönemi temenni ediyorum." dedi. 

18-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.