ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Hayırseverlerin Desteği Devam Ediyor

Eğitime Hayırseverlerin Desteği Devam Ediyor

Trabzonlu hayırsever iş insanı, dizi yapımcısı Banu Akdeniz tarafından Ünye ilçemizde 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu yaptırılacak. 

ATV'de yayınlanan "Hercai" dizisinin de yapımcısı olan hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Ünye ilçesinde yaptırılacak olan 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu'nun yapım protokolü, Valilik Makamında, Valimiz Sayın Tuncay Sonel, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz ve İl Mili Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından imzalandı.

Valimiz Sayın Tuncay Sonel, "Bir okul daha yapmak için kıymetli bir hayırseverimiz ile bir aradayız. Trabzonlu iş insanı, hayırsever, 'Hercai' dizisinin yapımcısı, çok değerli Banu Akdeniz hanımefendi bulunuyor. Ünye'de 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu yaptıracak, eğitime katkıda bulunacaklar. Sağ olsunlar, kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Şehit Eren Bülbül'ün İsmi Anaokulunda Yaşayacak"

"Yapılacak olan anaokulumuz Ordu'muz için çok önemli. Özel Eğitim Anaokulu ihtiyacı da karşılanmış oluyor" diyen Valimiz Sayın Tuncay Sonel, hayırsever Banu Akdeniz tarafından yaptırılacak olan Özel Eğitim Anaokuluna, Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017'de tarihinde hain ve alçak teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün isminin verileceğini ifade etti.

"Hercai" dizisinin yapımcısı, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz ise yaptığı konuşmada, "Rabbim bana böyle bir hayır yapmayı nasip etti. İnşallah çok güzel olur. Daha güzel şeyler yapmayı da nasip eder inşallah. Bugün imzalarımızı attık. Yakında temelimizi de atıp, okulumuzu hemen bitirmek istiyoruz. Şehitlerimizin isimleri her zaman ölümsüzdür. Onların isimlerini bu şekilde yaşatmanın da güzel olacağını düşündük. Hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah vatanına, milletine, ailesine faydalı çocuklarımız yetişir" dedi.

Ordu'nun Organik Bebeği "Hercai" Dizisinde Tanıtılacak

"Hercai" dizisi yapımcısı Banu Akdeniz Ordu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 52 kadın tarafından üretimi yapılan yöresel organik bebekleri çok beğendiğini ve takdir ettiğini ifade ederek, "Hercai"  dizisinde Ordu'daki kadınlar tarafından üretilen organik bebeklerin tanıtımına yer vereceğinin sözünü verdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, protokol imza töreninin ardından kendisini ziyarete gelen hayırsever iş insanı Banu Akdeniz'e "Ünye'de 10 derslikli Özel Eğitim Anaokulu yaptırarak, ilimiz eğitimine bulunacağı katkıdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

08-10-202008-10-202008-10-202008-10-202008-10-202008-10-202008-10-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.