ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Erken Yaşta Judo'yla Spora Başla" Projesi Final Raporu DeğerlendirildiMüdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Türkiye Judo Federasyonu ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, gerçekleştirilen "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi, Final Raporu İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ tarafından değerlendirildi.

Müdürlüğümüzün de ortağı olduğu protokol kapsamında pilot olarak belirlenen okullarımızda uygulanmaya başlanan "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi ekibinden proje koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Rıfat YILDIZ, judo eğitmeni ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni Hakan YEŞİLYURT, Neşe ŞENSOY YILDIZ, Deniz ENGİNYURT ve rehber öğretmen Özlem MENTEŞ YALÇIN İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ'ı makamında ziyaret ederek, proje faaliyetleri ve yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Proje kapsamında öğrencilerin çalışmalarının ve projenin yürütülmesi sürecinin yer aldığı Final Raporu'nu sundu.

JUDO sporunun çocukların kişisel gelişimine olumlu katkıları olacağını dile getiren ve proje final raporu konusunda değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "bu proje sonunda özgüveni yüksek, karar verme becerisi gelişmiş, hızlı ve doğru karar verebilen bireyler yetiştirilmiş olacaktır. Öğrencilerimizin spora olan ilgilerinin arttırılması ve böylelikle kişisel gelişimlerinin sağlanması bakımından önemli olan Judo Sporu ilimizde yaygınlaştırılacaktır." dedi. Ziyaretlerinden ve çalışmalarından dolayı "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi ekibine teşekkür etti.

Altınordu ilçemizdeki Yalçın Çelebi Anaokulu'nda, pilot uygulama olarak gerçekleştirilen ''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' projesi 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çocuklarımızın erken yaşta spora başlaması, kötü alışkanlıklardan korunmaları ve beden-ruh gelişiminin bir bütün halinde gelişimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Altınordu ilçesinde bulunan Karşıyaka İlkokulu (Anaokulu), Yalçın Çelebi Anaokulu ve Atatürk Ortaokulu'nun Anaokulu bölümündeki öğrencilerinde uygulanan proje kapsamında judoyla birlikte öğrencilere, disiplinli olmayı, yardımlaşmayı, paylaşmayı seven, özgüveni yüksek bireyler olmaları öğretilmektedir.

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.