ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Erken Yaşta Judo'yla Spora Başla" Projesi Protokol İmza Töreni YapıldıBakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde, Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde, Türkiye Judo Federasyonu, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığında, Altınordu ilçemizdeki iki okulda, pilot olarak uygulanacak olan ''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' projesi protokolü, Müdürlüğümüz Makamında düzenlenen törenle imzalandı.

 

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, imzalanan protokol törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa GENÇ, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer HUYSUZ, Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Recep KARA katıldı. 

JUDO sporunun çocuklarımızın kişisel gelişimine olumlu katkıları olacağını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, "bu proje sonunda özgüveni yüksek, karar verme becerisi gelişmiş, hızlı ve doğru karar verebilen bireyler yetiştirilmiş olacaktır. Öğrencilerimizin spora olan ilgilerinin arttırılması ve böylelikle kişisel gelişimlerinin sağlanması bakımından önemli olan Judo Sporu ilimizde yaygınlaştırılacaktır." dedi. 

 

Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 4 yıl boyunca yürütülecek olan "Erken Yaşta Judoyla Spora Başla" projesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında proje kapsamında judo eğitimi almış ve devam etmeye istekli Altınordu ilçesindeki pilot uygulama okulu olarak seçilmiş olan Şehit Zeki İnan İlkokulu (23) ve Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu (63)  1. sınıflarında öğrenim gören 86 öğrenci ile projeye bu eğitim-öğretim yılında dâhil edilen Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulunda öğrenim gören 59 anasınıfı öğrencisi olmak üzere toplam 145 öğrenciyi kapsayacaktır. Ayrıca yapılacak olan Eurofit test bataryası sonuçlarına göre üst seviyede çıkan öğrenciler tespit edilerek projeye dâhil edilecektir.

 

''Erken Yaşta Judoyla Spora Başla'' projesi 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çocuklarımızın erken yaşta spora başlaması, kötü alışkanlıklardan korunmaları ve beden-ruh gelişiminin bir bütün halinde gelişimine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

16-10-201916-10-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.