ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Etkin Okul Planı" Uygulaması Bilgilendirme Toplantısı Yapıldıİl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ himayelerinde, Müdürlüğümüz Özel Büro'da görevli öğretmenlerden Bünyamin AKÇAY, Çiğdem ÇOLAK, Funda YILMAZ, Derya AKYOL ve Cemil ERYAŞAR'ın planlamaları doğrultusunda hazırlanan "Etkin Okul Planı" uygulaması bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ başkanlığında düzenlenen bilgilendirme toplantısında 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilimiz genelindeki ortaokul ve liselerde uygulanacak olan ve eğitimdeki iyi örneklerin yaygınlaştırılması, veriye dayalı karar destek sisteminin oluşturulması ve okullarda tüm alanlarda planlı bir dinamizm kazandırılması amacıyla uygulanacak olan Etkin Okul Planı ile ilgili görüş yapılacak iş ve işlemler ile planlanan çalışmalar üzerinde duruldu. Görüş alış verişinde bulunulan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ değerlendirme yaparak, takvim doğrultusunda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Altınordu Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen "Etkin Okul Planı" uygulaması bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan "Etkin Okul Planı" uygulamasından sorumlu Şube Müdürleri ve Müdürlüğümüz Özel Büro'da görevli öğretmenler katıldı.

Müdürlüğümüz tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında; 2023 Eğitim Vizyonu'nda belirtildiği üzere adil, insan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli, esnek, beceri ve görgü odaklı, hesap verebilir bir dönüşüme katkı sağlamak; bireyin kendisini bilmesine ve tanımasına yardımcı olmak, öğrenen ebeveyn, öğretmen ve kurum kalitesini geliştirmeyi, müfredatı bilgiden beceriye, beceriden görgüye taşımayı hedefleyen çalışmaları vizyonuna katan, güçlerini ve kaynaklarını bu yönde mobilize eden, ileri görüşlü okul profilleri ortaya çıkarmak amacıyla "Etkin Okul Planı" uygulamasının hayata geçirilmesi planlanmıştır.

Bu kapsamda "Etkin Okul Planı", ilimizdeki resmî tüm ortaöğretim kurumları (İmam Hatip Liseleri ve Meslekî ve Teknik Anadolu Liseleri hariç) ve tüm ortaokullarda planlanan takvim doğrultusunda uygulanmaktadır.

18-09-201918-09-201918-09-201918-09-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.