ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Gören Öğrencinin Karne Sevinci

Evde Eğitim Gören Öğrencinin Karne Sevinci

Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, yakalandığı lösemi kanseri nedeniyle evinde eğitim alan ilkokul öğrencisi Emir Şendere’ye karnesini evinde verdi.

Çocukluk çağı lösemilerinin yüzde 75´ini oluşturan ve en sık görülen lösemi türü olan akut lenfoblastik lösemi olarak adlandırılan ALL hastalığına bir yıl önce yakalanan ve Bakanlığımızın evde eğitim programından faydalanan Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu 1. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Emir Şendere’yi evinde ziyaret ederek, başarı ile dolu olan karnesi ile çeşitli hediyeler veren Vali Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, geçmiş olsun ve başarı dileğinde bulundu.

Eğitim alanında özellikle son 16- 17 yıl içerisinde devrim niteliğinde gelişmeler meydana geldiğini belirten Valimiz Sayın Seddar Yavuz, “Bu devrim niteliğindeki gelişmelerin başında elbette fiziki mekan geliyor ancak bunun dışında sağlık sorunları olan yavrularımızda eğitimin tüm alanlarını kapsayacak şekilde evlerinde eğitim almaları sağlanıyor. Eğitim dışında hiçbir bireyi bırakmadan onlara özel geliştirilmiş yöntemlerle eğitim veriliyor” dedi.

ALL hastası Emir Şendere’nin annesi Yeter ile babası Volkan Şendere ise “Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş evimize kadar gelerek oğlumuz Emir’in karnesini kendisine verdi. O kadar çok mutlu olduk ki ne kadar teşekkür etsek az. Emir’in mutluluğuna hepimiz şahit olduk. Sayın Valimize bizlere gösterdiği yakın ilgi ve destekleri dolayısıyla ne kadar memnun kaldığımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

18-01-201918-01-201918-01-2019

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.