ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa İlçemizde Köy Yaşam Merkezlerini, DYK'ları ve Aile Okulu Kurslarını Ziyaret Ettik

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Şube Müdürümüz Ayfer Oral Aydın ile birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında Fatsa ilçemize ziyarette bulundu.
 Fatsa İlçemizde Köy Yaşam Merkezlerini, DYK'ları ve Aile Okulu Kurslarını Ziyaret Ettik

Köy Yaşam Merkezi Kurslarına Ziyaret

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Şube Müdürümüz Ayfer Oral Aydın ile birlikte Fatsa Halk Eğitimi Merkezimiz tarafından Demirci Köy Yaşam Merkezi'nde açılan, yiyecek ve içecek hazırlama-baklava yapımı kursunu  ziyaret etti.

Bakanlığımız öncülüğünde başlatılan, kullanılmayan köy okulu binalarını "Köy Yaşam Merkezleri" projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda, eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürmek amacıyla Fatsa  Demirci köyünde açılan Köy Yaşam Merkezi'nde kursiyerlerimiz, baklava yapımını öğrenmektedir. Eğitimin sadece okullarla sınırlı kalmayıp yaşamın her alanına yayılmış olmasından ve  kursta aldıkları eğitimden son derece memnun kaldıklarını söyleyen kursiyerlerimizle sohbet eden  Müdürümüz, "Kursumuzun yetişkinlerimize hayırlı olmasını diliyor, kursa katılım sağlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına Ziyaret

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ilçe ziyaretine Fatsa Halk Eğitimi Merkezimizdeki 2022-2023 eğitim-öğretim yılı mezun öğrencilerimize yönelik destekleme ve yetiştirme kursları ziyaret ederek devam etti.

Müdürümüz kursiyer öğrencilerimizle sohbet ettikten sonra, "Sizler, bizim  geleceğimizsiniz. Bu hazırlık sürecinde her türlü istek ve ihtiyaçlarınızda yanınızda olmaya hazırız. Her şeyin gönlünüzce olmasını diliyor, hayalini kurduğunuz üniversiteye yerleşmenizi temenni ediyorum. Bugüne kadar evlatlarımızın yetişmesinde her türlü fedakârlığı üstlenen öğretmenlerimize ve velilerimize de ayrıca teşekkür ediyor, başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum." dedi.

Aile Okulu Kurslarına Ziyaret

Fatsa ilçe ziyareti kapsamında son olarak Fatsa Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde  Dumlupınar İlkokulunda açılan Aile Okulu Kursu ziyaret edildi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen, aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmeyi hedefleyen,  Aile Okulu Projesi kapsamında açılan ve çocuklarımızın; sosyal, duygusal olarak desteklenmesini sağlayarak  salgının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini amaçlayan ''Aile Okulu Kursu" kapsamında "aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta velilerimiz, Aile Okulu'nda öğrenci oldular.

Toplumu oluşturan en önemli yapı taşı ve eğitimin başlangıç yerinin ''aile'' olduğunu vurgulayarak başlatılan projenin çok değerli olduğunu dile getiren Müdürümüz, kursa katılan velilerle sohbet ettikten sonra onların eğitim öğretimle ilgili taleplerini dinledi. Velilerimize kurslara yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra başarılı ve yararlı bir eğitim olması temennisinde bulundu.

 

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.