ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa İlçemizde Okuma Yazma Kurslarında Başarılı Olan Kursiyerlere Belgeleri Düzenlenen Programla Valimiz Sayın Seddar Yavuz Tarafından Verildi.

Fatsa İlçemizde Okuma Yazma Kurslarında Başarılı Olan Kursiyerlere Belgeleri Düzenlenen Programla Valimiz Sayın Seddar Yavuz Tarafından Verildi.

 

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Fatsa’da açılan okuma yazma kurslarına katılarak, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen belge dağıtım töreni ile belgeleri verildi.

 

Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda yapılan törene, Valimiz Sayın Seddar Yavuz, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe, İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Fatsa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Semih Yazıcı, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

 

Belge dağıtım töreninde bir konuşma yapan Valimiz Seddar Yavuz, “Bizim, daha çok çalışmaya, daha çok öğrenmeye ihtiyacımız var. İlk emri ‘oku’ olan bir dinin mensupları olarak, okumaktan uzak kalınması, bizim en büyük kayıplarımızdan bir tanesidir. Eksiklerimizi, kusurlarımızı tamamlayacak, çocuklarımızı, gençlerimizi, özellikle kadınlarımızı daha çok ilimle, irfanla çok buluşturacağız. Çünkü, iyi yetişmiş anne, daha iyi yetişmiş çocuk demek, daha güvenli bir gelecek demek” şeklinde konuştu. 

  

Valimiz Seddar Yavuz, medeni cesaretleri vesilesiyle okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerleri tebrik ederek, ”Türkiye’de geçmişte kadın olmak biraz daha zordu. Şimdi kolaylaşıyor, anlayışlar değişiyor. Eşlerinize, anne-babalarınıza teşekkür ediyor, öğretmenlerinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. Büyük bir emek sarf ediyorlar. Bir insana bir şey öğretmek hiç kolay bir şey değildir. Okuma yazmayı fevkalade önemsiyoruz ve bu sorunu artık Türkiye’nin bir sorunu olmaktan çıkarmak istiyoruz. Türkiye artık bilgisayar okuryazarlığını tartışmalı. Okuma yazma konusunu geride bırakmalıyız. Sayın Cumhurbaşkanımıza, muhterem eşleri hanımefendiye bir kez daha minnet ve şükran duygularımız ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin Baş ise yaptığı konuşmada, “En temel insan haklarından olan okuma yazmayı çeşitli nedenlerle öğrenememiş çok değerli büyüklerimizin, burada açılan kursları okuryazar olarak başarı ile tamamlamalarından büyük mutluluk duyuyoruz. İl genelinde şimdiye kadar 817 kurs açıldı ve bu kurslara 5 bin 892 kişi kayıt olurken, 2 bin 424 kursiyere de belge verildi" dedi.

 

Konuşmaların ardından, okuma yazma seferberliğine katılarak başarı gösteren 40 kursiyere, Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol üyeleri tarafından belgeleri verildi.

 

Vali Seddar Yavuz, belge dağıtım töreni sonrası daha önce atıl olarak kullanılan ve Halk Eğitim Merkezinde kurs gören kursiyerlerin el emeği, göz nuru ürünlerini sergilemek ve halkın beğenisine sunmak amacıyla hazırlanan sergi salonunun açılış kurdelesini de kesti.

 

Valimiz Sayın Seddar Yavuz, daha sonra sergi salonunda sergilenen ürünleri gezerek detaylı bilgi aldı.

 

23-05-201823-05-201823-05-201823-05-201823-05-201823-05-2018

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.