ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Bünyesindeki Atölyelerin Açılışı Gerçekleştirildi

Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Bünyesindeki Atölyelerin Açılışı Gerçekleştirildi

Hayırsever iş insanı, Ordu Eski Milletvekili Müjdat Koç tarafından, 2021 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Melih Koç adına yaptırdığı Fatsa Melih Koç Anaokulu ile Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde kurulan Yapay Zekâ Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonu açılışı gerçekleştirildi.

 

Fatsa ilçemize bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde dört derslik, bir resim atölyesi, bir kodlama atölyesi, bir müzik sınıfı ve bir akıl-zekâ oyunları sınıfıyla hizmet verecek Fatsa Melih Koç Anaokulunun açılış töreninde, Valimiz Sayın Muammer Erol'un yanı sıra Fatsa Kaymakamı Sayın Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı Sayın İbrahim Etem Kibar, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Müftüsü Dr. Sayın İsmail Çiçek, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Saygın Atinkaya, protokol üyeleri, hayırsever iş insanı Müjdat Koç ile ailesi, öğretmen ve öğrencilerimiz hazır bulundu. 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, anaokulu öğrencilerimizin halk oyunları gösterisiyle devam etti. Valimiz Sayın Muammer Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulunun yapımını üstlenen hayırsever iş insanı Müjdat Koç'a başsağlığı dileğinde bulunarak eğitime yapmış olduğu katkıdan dolayı teşekkür etti. 

 

Okul açılışında konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Fatsa ilçemizde 2022 ocak ayında 20. dönem Ordu Milletvekili Müjdat Koç ve iş insanı Nejdet Koç tarafından, elim bir kaza sonucu kaybettikleri kıymetli ve rahmetli oğulları Melih Koç adına Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi kütüphanelerini yaptırmışlardı. Yapımı gerçekleştirilen kütüphanelerin donatım, bilgisayar, fotokopi makinaları ve giydirmeleri hayırseverlerimiz tarafından yaptırılmıştı. Bugün ise Eğitim Kenti Ordu'muzda, Sayın Valimizin önderliğinde hayırseverimiz Müjdat Koç ve ailesinin destekleriyle bir okulumuzun daha yapımını tamamlamış bulunmaktayız. Onarım ve donatımı hayırseverimiz tarafından yaptırılan, eğitimin en temel ve en önemli basamağı olan Anaokulumuzun açılış töreni için bir araya geldik." dedi.

Eğitim hayatımızın ilk basamağı olan okul öncesi eğitim, çocuklarımızın gelişim süreci açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Müdürümüz, "Özgüvenli, girişimci ve sosyal bireyler yetiştirmenin yolu okul öncesi eğitimden geçiyor. Yetişkin dönemdeki kişiliğin oluşturulmasında okul öncesi eğitim, büyük bir yere sahiptir. Bizler, çocuklarınızın kendilerini iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olan bireyler olması ve sahip olduğu potansiyelin zirvesine ulaşabilmesi için her zaman onların yanındayız. Onlar için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Anaokulumuzun açılışının akabinde Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde kurulan Yapay Zekâ Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonunun açılışlarını gerçekleştireceğiz. Valiliğimiz himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak son dört yılda Bakanlığımız ve hayırseverlerimizin katkılarıyla Fatsa ilçemize birçok kurum kazandırdık. Ayrıca okullarımızın iç dış cephe boyası, çatı onarımı, kalorifer tesisatı ve yemekhane onarımı gibi birçok çalışma yaparak öğretmen ve öğrencilerimizin daha modern ortamlarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmelerine katkı sağladık. Fatsa ilçemizde son dört yılda; doğalgaz dönüşümleri kapsamında 42 okulumuzda; küçük ve büyük onarımlar ile birlikte tüm okullarımızın bakım ve onarımı gerçekleştirilmiştir. 3 anaokulu, 1 ilkokul, 1 ortaokul ve 1 Anadolu Lisesi ve spor salonu olmak üzere toplamda 100 derslikli okulumuzun ve 450 kişilik spor salonu tamamlanmıştır. Yine; Fatsa TSO Özel Eğitim Uygulama Okulu (12 derslik), Dolunay Ortaokulunun (24 derslik) ve Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin (16 derslik) yapımı devam etmektedir. Bu vesileyle; açılışımızı teşrifleriyle onurlandıran, himayelerinde çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimiz Valimiz Sayın Muammer Erol'a; okullarımızın çevre düzenlemelerinde ve diğer ihtiyaçlarında bizlerden desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza; Fatsa'daki okullarımızla ilgili bize her türlü desteği sağlayan Fatsa Kaymakamımız ve Fatsa Belediye Başkanımıza, hayırların en anlamlısını şehrimize kazandıran kıymetli Koç Ailesine ve katılımları için tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 

Fatsa Belediye Başkanı Sayın İbrahim Etem Kibar da söz alarak, hayırsever iş insanı Müjdat Koç'a teşekkür etti ve açılışı gerçekleştirilen okulun hayırlara vesile olmasını diledi. Törende, hayırsever iş insanı Müjdat Koç da konuşmasında bugün merhum oğlu Melih Koç'un doğum günü olduğunu hatırlattı ve açılışı gerçekleştirilen anaokulunda yetişecek çocukların vatana ve millete hayırlı bireyler olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Muammer Erol, hayırsever iş insanı Müjdat Koç ile eşi Serap Koç'a plaket takdim etti. Daha sonra İlçe Müftüsü Aziz Bul tarafından dua edilmesinin ardından Valimiz Sayın Muammer Erol ve diğer protokol üyeleri, Fatsa Melih Koç Anaokulunu açılış kurdelesini keserek sınıfları gezdi. Öğrencilerimiz ile bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Muammer Erol, okulda görev yapan öğretmenlerimize de başarı dileğinde bulundu. 

 

Okul açılış programı sonrasında Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yapay Zekâ Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Sınıfı ve Konferans Salonu açılışı gerçekleştirildi. Kurdele kesiminin ardından Yapay Zekâ Destekli Kodlama Atölyesi, Akıllı Etkileşim Atölyesi ve Konferans Salonunu gezen Valimiz Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu ve protokol üyeleri; öğrenci ve öğretmenlerimizle bir süre sohbet ederek Okul Müdürü Hakkı Öztürk'ten bilgi aldı.

20-05-202420-05-202421-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.