ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa'da 12 Derslikli Özel Eğitim Okulunun Temeli Atıldı

Fatsa'da 12 Derslikli Özel Eğitim Okulunun Temeli Atıldı

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Fatsa ilçemizde yaptırılacak olan 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Valimiz Sayın Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Birinci ve ikinci kademe özel eğitim uygulama okulunu bitiren özel eğitim öğrencilerinin üçüncü kademedeki eğitimlerini tamamlamaları için Fatsa ilçesinde orta ve ağır düzeyde lise seviyesinde hizmet verecek olan, 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun temel atma töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Tuncay Sonel, okulun yapımını üstlenen Fatsa Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığına teşekkür ederek, yapılacak olan okulun hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da bir konuşma yaparak, "Fatsa ilçemizde bugün çok güzel bir hizmetin başlangıcını yapıyoruz. Fatsa Ticaret ve Sanayi odası üyelerini ve katkı sunanların hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu. AK Parti Milletvekili Şenel Yediyıldız ise, özel çocukların topluma kazandırılmasının önemine değinerek, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Temel atma töreninde konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar da , Valimiz Sayın Tuncay Sonel öncülüğünde yürütülen çalışmalar sayesinde, Fatsa ilçesinin okullarda yaşanan fiziki sorunların son bulma noktasına geldiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu yaptığı konuşmada "Müdürlük olarak özel eğitime ihtiyacı olan bireylere sunulan eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılarak, eğitimde fırsat eşitliği ilkesini hayata geçiriyoruz. Engelli bireylerimizin hayata katılabilmeleri için ihtiyacımız olan şey, ince işçilik, ama daha önemlisi ince fikirliliktir. İnanıyorum ki bu okulda, nice evladımızın ve ailesinin hayat yüklerini hafifleteceğiz" dedi.

Törende Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş da söz alarak 12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulu'nun yapımı aşamasında kendilerine destek veren Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e teşekkür etti.

Fatsa Sami Yücel Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından temel atma törenine geçildi.

12 derslikli Özel Eğitim Uygulama Okulunun betonarme, inşaat, çatı, pencere, dış cephe mantolama, ve dış cephe, boyama gibi yapım işinin % 55'lik kısmı Fatsa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı tarafından karşılanırken, %45'lik kısmı ise Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tamamlanacaktır.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, temel atma töreninin ardından Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve yapımı devam eden Hacı Zekiye Karamolla Anaokulunu ziyaret ederek okul müdürü ve firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

28-06-202228-06-202229-06-202229-06-202229-06-202228-06-202228-06-202228-06-202228-06-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.