ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa'da İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Fatsa ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
Fatsa'da İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Mart ayı genel değerlendirme toplantısı için Fatsa ilçemize giden Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, ziyaretlerine ilk olarak Fatsa Kaymakamı Avni Kula'yı ziyaret ederek başladı. Ziyarette ilçenin eğitim öğretim durumu, yürütülen ve planlanan çalışmalar ile eğitim yatırımlarımız değerlendirildi.

Fatsa Kaymakamı ziyareti sonrası Müdürümüz; 19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Fatsa Termal Spa Otel'de gerçekleştirdiği toplantıda eğitim-öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı.

Toplantıda ülkemizde meydana gelen deprem sonrasında söz konusu illerimizin ihtiyacı olan gıda, giyim ve hijyen maddelerine yönelik desteğe devam edilmesi ve öğrencilere yönelik psikososyal desteğin sürdürülmesi; yöneticilerimizin rehber öğretmen ve sınıf öğretmeni eşliğinde depremzede aileleri ziyaret ederek gerekli hassasiyetin gösterilmesi konularında istişarede bulunuldu.

İl geneli kitap sayıları, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarına başvuruları, 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması başvuru durumu ile ilçe bazlı Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları başvuru durumunun değerlendirilmesi yapıldı. 2023 yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav ile E-Sınav Merkezlerimiz ile ilgili çalışmalar görüşüldü. Bakanlığımız tarafından, öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak ile okul başarısının yanında bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz yemek hizmeti hakkında gerekli özenin gösterilmesi ve taşıma kapsamında bulunan servis araçlarının denetimlerinin düzenli olarak takibinin yapılması gerektiği vurgulandı.

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan, Nurullah Genç'in "Omuzlarımda Dünya" adlı kitabının değerlendirilmesi yapılarak kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, Ordu'muzda yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. Değerlendirme toplantısı sonrasında Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun katılımlarıyla iftar yemeği düzenlendi.

31-03-202331-03-202331-03-202331-03-202331-03-2023

 

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.