ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa'da Proje Açılış Töreni Düzenlendi

Fatsa'da Proje Açılış Töreni Düzenlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2019/1 kapsamında kabul edilerek sözleşmesi imzalanan 4 projenin açılış etkinliği Fatsa'da düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP), kapsamında daha önce Fatsa ilçemizden başvurusu yapılan 75 adet proje arasından 4 projemiz başarılı bulunmuş ve kabul edilmiştir.

Fatsa İlçesinde Bulunan Okullarımız;

1.     Fatsa Şehit Birol Yavuz İ.H.O. -  "ECDAD NEREYE, BİZ ORAYA..."

2.     Fatsa Anadolu Lisesi: " BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR..."

3.     Fatsa Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu: "RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUM."

4.  Fatsa BİLİM ve SANAT MERKEZİ: "DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA..." projeleri sözleşmelerini imzalamışlardır.

Projelerin açılış ve tanıtım toplantısına, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi YARAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Beraat ŞAHİN ile projesi geçen okul müdürleri ve proje koordinatörleri katıldı. 

Projenin açılış konuşmasını yapan Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, "Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında daha önce ilimizden başvurusu yapılan 350 projeden 13 proje kabul edilmiş, bu projelerden de 4'ü ilçemizden geçmiştir. Bu ilçemiz adına sevindirici bir gelişmedir" dedi.

Proje açılış toplantısında, projelerin önemine değine İl Milli Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ, yaptığı konuşmada "bu projelerin öğrencilerimizin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bir o kadar önemsiyoruz. Ben bu vesileyle bu projelerin yazılmasında, hayat geçirilmesinde emeği olan tüm paydaşları canı gönülden tebrik ediyorum. Umuyorum ki bu projeler sürdürülebilirliği artırılarak il genelinde daha da yaygınlaştırılacaktır. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi. 

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi YARAN da bir konuşma yaparak, "ben de gerçekten geldiğim günden bu yana ilçemizde yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Hakikaten çok güzel işlere imza atıyorsunuz. Bu çalışmalarda emeği geçen Sayın İl Müdürümüze, İlçe Müdürümüze, özel büro çalışanlarına ve tüm öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler de yapılacak bu çalışmalarda, uygulanan projelerin sürdürülebilirliği açısından Kaymakamlık olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız, imkânlar ölçüsünde, elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi

Projenin tanıtımının ardından Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tanıtım filmi ve Fatsa Gençlik Merkezi tanıtım filmi izlendi.

Açılış ve tanıtımı yapılan projeler şunlardır;

1. ECDAT NEREYE, BİZ ORAYA PROJESİ

Fatsa Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cemal ŞAHİN tarafından yazılan ECDAT NEREYE, BİZ ORAYA Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2019/1 özel çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.250,00 TL'dir.

Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1 - 1 adet Prof. Dr. Fuat SEZGİN konulu konferans düzenlenmesi,

2 -10 Müslüman Bilim Adamının sanal gerçeklik ile kendini tanıttığı bir program hazırlanması ve Sanal Gerçeklik Gölüğü ile öğrencilere izlettirilmesi.

3 - 15 öğrenci ve 4 öğretmene yönelik "İstanbul İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi Gezisi" düzenlenmesi.

4 - 30 öğrenciye yönelik "Aybastı Perşembe Yaylası Doğa Yürüyüşü ve Kano Etkinliği" düzenlenmesi.

5 - 3 Şehit Ailesine Ziyaret gerçekleştirilmesi.

6 - 50 Önem Öğrencisiyle piknikte buluşulması. 

2. BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR PROJESİ

Fatsa Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Talat BAKIR tarafından yazılan BİLİNÇLİ GENÇLER YETİŞİYOR projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.250,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1. Bu projemizde ilk olarak bir veya iki yazarın kitapları alınacak ve öğrencilere dağıtılacaktır. Öğrenciler, kitap okuma halkaları oluşturarak kitaplar hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

2. Sonra okunan kitapların yazarlarıyla buluşma gerçekleşecektir. Kitap hakkında sohbet ve soru-cevap şeklinde seminerler verilecektir.

3. Bakanlık onaylı bir 'Karagöz' oyunu gösterimi yapılacak ve kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara da aktarımı sağlanacaktır.

4. Okul öğrencilerinin kuracağı 10 takım ile halı saha futbol turnuvası düzenlenecektir. Genlik Merkezleri ile iletişime geçilerek gönüllülük esasına dayalı çeşitli etkinlikler yapılacaktır.

 

3. RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ PROJESİ

Fatsa Şehit Ümit Karamustafa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Esra ÖZTÜRK tarafından yazılan RİTİMLERİ YAŞAMA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.500,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1. Okuryazar buluşması yaparak öğrencilerimizin kitap sevgisini ve kitap okuma alışkanlıklarını üst düzeye taşımayı hedefliyoruz.

2. Kişisel gelişim seminerleri ile öğrencilerimizin kendilerindeki yetenekleri keşfetmelerini ve kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz.

3. Müzik aletleri alımı yapılarak çocuklarımızı eğitip gönüllü konserler vererek bir yerlerde insanların yalnızlıklarını paylaşmalarını bunların güzelliklerini yaşamalarını ve kendi yetenekleri doğrultusunda öz güven kazanarak iletide müziği meslek olarak düşünmelerini hedefliyoruz.

4.  Hayatımızda sporun varlığının önemini hissettirmek adına doğa yürüyüşleri planlıyoruz.

 

4. DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA PROJESİ

Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi Sınıf Öğretmeni Aylin BALTA ÖZKAN tarafından yazılan DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA projesi GSB GPDP 2019/1 Özel Çağrısına sunulmuş olup, proje bütçesi 18.000,00 TL'dir. Proje kapsamında şunlar yapılacaktır;

1. DÜŞÜNCE ODASI HER OKULDA projesi ile öncelikle Fatsa Bilim ve Sanat Merkezine yaklaşık 10.000 liralık akıl ve zeka oyunları alınacaktır.

2. Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri bu oyunların kullanımını ve eğitici eğitimini alacaklardır.

3. Fatsa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Fatsa İlçesindeki belirlenen köy okullarında öğrenim gören dezavantajlı öğrencilerle bir araya gelerek, proje kapsamında kurulacak olan düşünce odalarına temin edilen akıl ve zeka oyunlarını bu öğrencilere öğreteceklerdir.

4. Bu faaliyetler için araç kiralanacak ve gidilecek okullardaki öğrencilere hem oyunlar öğretilecek, hem de bu oyunlar köy okullarımıza hediye edilecektir.

13-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-202013-02-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.