ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönüllü Öğretmenlerimiz Tarafından Üretilen Koruyucu Siper Maskeler İl Jandarma Komutanlığına Teslim Edildi

Gönüllü Öğretmenlerimiz Tarafından Üretilen Koruyucu Siper Maskeler İl Jandarma Komutanlığına Teslim Edildi

Çin'in Vuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından "pandemi" olarak nitelendirilen Koronavirüs (Kovid­19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilimizde üretilen "Yüz Koruyucu Siper Maske"'nin dağıtımı sürüyor.

İl Jandarma Alay Komutanlığımız personelinin sahada canla başla çalışan personeli için talep ettikleri 200 adet yüz koruyucu siper maskeler İl Millî Eğitim Müdürümüz Kutlu Tekin BAŞ ile gönüllü idareci maske üretimi yapan idareci ve öğretmenler tarafından teslim edildi.

Bu kapsamda gönüllü Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz Ömer Çağdaş ATASU(Fatih Projesi-BT İl Koordinatörü), Tuncay YILMAZ (Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Murat ERKOÇ (Karşıyaka Ortaokulu) ve Turan TÜRKMEN (Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) tarafından; Ordu Fen Lisesi, Altınordu Karşıyaka Ortaokulu, Fatih Anadolu Lisesi ve Şehit Cüneyt Akkuş Ortaokulu'na ait 3 boyutlu yazıcılarla Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ürettikleri 100 adet ve Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi tarafından poli üretan reçine kullanarak kalıp ile 15 dk'da 1 adet ürettikleri 100 adet olmak üzere toplam 200 adet koruyucu siperlik maske İl Jandarma Alay Komutanlığı'na teslim edilmiştir.

İlimizde gönüllü olarak cerrahi maske ve yüz koruyucu siper maske üreminde gayret ve özveri gösteren tüm idareci, öğretmen, personel, öğrenci ve kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.

Minnettarız.

14-04-202014-04-2020

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.