ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gülyalı'da İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldik

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Gülyalı ilçemizde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
Gülyalı'da İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz ile Bir Araya Geldik

Şubat ayı genel değerlendirme toplantısı için Gülyalı ilçemize giden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu,  19 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Turnasuyu Kız Anadolu Lisesinde bir araya geldi. Toplantı öncesinde Müdürümüz, Turnasuyu Kız Anadolu Lisesinde öğretmenlerimizi öğretmenler odasında ziyaret ederek öğretmenlerimiz ile sohbet etti. 

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz, eğitim öğretim çalışmaları, gerçekleştirilen projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizden bilgi aldı. Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan tüm öğrencilerimize yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin Bakanlığımız tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulanarak öğrencilerimizin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüz koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.  

Okul Sporları sporcu ve lisanlı sporcu öğrencilerimizde geçen yıllara göre belirgin bir artış olduğunu belirten Müdürümüz, çalışma ve katkılarından dolayı İlçe Millî Eğitim Müdürlerimize teşekkür etti. MESEM faaliyetleri, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ve kitap okuma faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Müdürümüz Sağlıklı Gelecek Sağlıklı Nesil Yarışması, TÜBİTAK, TEKNOFEST ile diğer proje ve yarışmaların başvuruları ile ilgili İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizden bilgi aldı. Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığı açısından sosyal gelişimlerini destekleyerek özellikle okul bahçelerinde gelenek ve kültürümüzden beslenen yüz yüze oyunları oynamaya teşvik edilerek gerekli çalışmaların yapılması belirtildi. Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilerimize verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarımızın son durumları değerlendirildi.

Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, Eğitim Kenti Ordu'muzda yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. 

01-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-202401-03-2024

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.