ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gülyalı'da Öğretmenlerimiz ile Buluştuk

Gülyalı'da Öğretmenlerimiz ile Buluştuk

İlçe ziyareti kapsamında yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizle bir arada olmak, okul ve kurumlarımızda eğitim öğretim ile ilgili çalışmaları yerinde görmek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gülyalı ilçemizi ziyaret etti.

Gülyalı ilçe ziyareti kapsamında ilk olarak Gülyalı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret eden Müdürümüz, ilçenin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak yapılan ve planlanan çalışmalar ile ilgili Gülyalı İlçe Millî Eğitim Müdürü Serdar Yurdabakan'dan bilgi aldı. Gülyalı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz birimlerinde görev yapan personelimizi birimlerinde ziyaret etti. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak personelimize çalışmalarında kolaylıklar diledi. Daha sonra Gülyalı Kaymakamı Sayın Mustafa Bayram ile bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gülyalı ilçemizin eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ayşe Şahin Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilerimiz ile sohbet eden Müdürümüz, yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında okul müdürü ve öğretmenlerimizden bilgi aldı.

Gülyalı Merkez Ortaokulunda okul müdürlerimiz ile toplantı yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, toplantıda "Bakanlık politikalarımızın okullarımıza ve sınıflarımıza yansıtarak öğrencilerimize ulaşmasını sağlayalım, mevzuat (yönetmelik, yönerge, genelge vb.) düzenlemeleri, gerek ders çizelgeleri ile yeni seçmeli derslerin öğretim programları ile gerekse diğer yeni program ve projelerle ilgili olarak uygulama ve takip noktasında gereken tedbirleri hassasiyetle alarak takibinin yapalım. Bakanlığımız tarafından uygulamaya koyulan, okullarımızda söz varlığımızı zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerimizin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını, düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlayan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" ile Valimiz Sayın Muammer Erol himayelerinde, Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülecek olan, öğrencilerimizin varlığından haberdar olmadığı ya da hakkında yanlış ve eksik bilgi sahibi olduğu mesleklerin öğrenci ve velilerimize tanıtılması, ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, gi­rişimci, üretken, ekonomiye değer katan meslekler hakkında bilgi sahibi olmak ile bireylerin ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda uygun meslekleri seçebilmeleri amacıyla "Hayalimdeki Meslek Projesi"nin ilçemizde ve okullarımızda takibini yapalım." dedi. Okul müdürlerimizin talep ve isteklerini dinleyen Müdürümüz, emek ve gayretlerinden dolayı okul müdürlerimize teşekkür ederek yeni eğitim öğretim yılının başarılı, sağlıklı ve huzurlu geçmesini temenni etti. 

Toplantının ardından Turnasuyu Kız Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulumuzda yapılan çalışmalar ile ilgili okul müdüründen bilgi aldı, yeni yapılan spor sahasını yerinde gördü. Turnasuyu İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek okul idaresi ve öğretmenlerimizle bir araya geldi. Okul idaresi ve öğretmenlerimiz ile öğretmenler odasında sohbet eden Müdürümüz, yapılan ve planlanan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında öğretmenlerimizden bilgi aldı. Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulunarak Gülyalı ilçe ziyaretini tamamladı.

13-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-202313-12-2023

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.