ORDU İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gürgentepe'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Gürgentepe'de İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Gürgentepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda; 2022-2023 eğitim öğretim yılında yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda, ilimiz genelinde eğitim öğretim adına yapılan çalışmaların değerlendirmesi yapılarak Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen Köy Yaşam Merkezleri projesi kapsamında nüfusu az ve dağınık olan köy ve benzeri yerleşim yerlerinde açılacak ve köylerin kalbi durumuna gelecek olan Köy Yaşam Merkezleriyle ilgili yapılması gerekenler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Müdürümüz, özellikle yetişkin engelli ve özel eğitime ihtiyacı olan engelli kardeşlerimizin eğitim alabilecekleri sadece yetişkinlere mahsus halk eğitimi merkezlerinin açılmasına yönelik yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okullar arası imkân farklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, çocuklarımızın yüreğini okuma sevgisi ile doldurmak ve onların kitaplara ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinde okul kütüphanelerimizde bulunan kitap sayılarının değerlendirilmesi yapılırken hedeflenen sayıya ulaşılması için yapılması gerekenlerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.Kurumlarımızın standartlarını yükseltmek, daha modern ve daha güvenli eğitim ortamı oluşturmak için yeniden yapılan kurumlarımız ile fiziki iyileştirme yapılan okullarımızın son durumları görüşülerek  taşımalı eğitimle ilgili süreçler  ayrıntılı bir şekilde değerlendirildikten sonra gerekli tedbirlerin alınması kararlaştırıldı. Mesleki Eğitimde 1.000 Okul Projesi ve Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi çalışmalarının değerlendirilmesi yapıldı. Müdürümüz, Bakanlığımız tarafından gönderilen ücretsiz ders kitapları ve kaynak kitaplarının dağıtımı zamanında yapıldığı için ilçe millî eğitim müdürlerimize teşekkür etti.

Ayrıca Müdürümüz Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm ilçe müdürlerimiz tarafından okunan Edward Ashford Lee'nin "Dijital Ruh" adlı kitabın değerlendirilmesi yapılarak kitap ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Değerlendirme toplantısına katılmak üzere Gürgentepe ilçemizde bir araya gelen İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından ilçenin tarihî ve doğal güzelliklerini ziyaret etmek amacıyla  Kent Ormanı ve Çamlıca Tepesi-Seyir Terası gezildi. Daha sora da Merkez Camii, Ezeltere Kültür Merkezi ve Cemevi ziyaret edildi.

Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, Eğitim Kenti Ordu'muzda yapılan çalışmalar dolayısıyla emek veren herkese teşekkür etti.

 

30-09-202230-09-202230-09-202230-09-202230-09-202230-09-2022

Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No 336/B Altınordu / ORDU - 0452 223 16 29 (30 31) / 0452 223 12 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.